Naga MarketsZapraszam na przegląd kilku ciekawie wyglądających par techniką Ichimoku. Są to wykresy dzienne, potwierdzenie jest z wykresów tygodniowych dlatego powinny być one aktualne przez dłuższy czas. Dlaczego wykresy dzienne? Są one najważniejszym okresem czasowym, na podstawie którego podejmowane są długoterminowe decyzje, dlatego sygnały na nich są o wiele bardziej wymowne niż na mniejszych. Pozwalają również grać z dużym spokojem, nawet osobom, które pracują zawodowo i to praktycznie niezależnie od godzin w jakich mamy wolny czas. Można je analizować rano i podejmować decyzje inwestycyjne, można również robić to późnym wieczorem po zamknięciu USA.
Technika Ichimoku z kolei narzuca nam prawidłowe zachowania, czyli grę z trendem, wchodzenie najczęściej po korektach zgodnie z tym co mówi nam wyższy okres czasowy.

We wtorek pokazałem jak zachowują się otwarte pozycje, oraz pokazałem te zamknięte. Tą analizę i podsumowanie znajdziecie Państwo w tym artykule: LINK Dzisiaj wreszcie realizacja długo wyczekiwanego zlecenia na Kablu oraz SL na NZD/JPY:GBP/USD:

Kabel spadł wczoraj pod linię Kijun potwierdzając jej działanie. Pozycja krótka ze SL około 80 pipsów w grze. Długoterminowym celem będzie dolne ograniczenie Kumo z wykresu tygodniowego – czyli okolice 1.5900.

Ichimoku GBP/USDNZD/JPY:

Para dała wczoraj poprawny sygnał otwarcia pozycji – niestety później bardzo dynamicznie spadła. SL pozycji otwartej wcześniej został po ponownym sygnale przestawiony pod minimum z wtorku co spowodowało niewielką stratę. Z kolei pozycja otwierana wczoraj zanotowałaby pełny SL. Teraz warto obserwować parę pod kątem sygnału sprzedaży.  Jeśli cena wróci do chmury i wybije z niej, można otwierać pozycję.

Ichimoku NZD/USDWięcej o Ichimoku dowiedzieć się można w bezpłatnej strefie Edukacji: eLearn

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here