Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Partnerem analiz jest broker Naga Markets. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

Od początku roku kurs euro osłabia się w stosunku do dolara nowozelandzkiego. Para zeszła poniżej wsparcia z wykresu dziennego, które potwierdziło obecnie swoją rolę jako nowy opór. Wczoraj po południu w końcu doszło do silniejszego odbicia od okolic 1,6720. Zarazem miało miejsce przebicie Kijun Sen, co możemy traktować jako sygnał sprzedaży.

Otwarcie bezpiecznego shorta może być trochę problematyczne, ponieważ jeśli chcielibyśmy ustawić konserwatywny Stop Loss, to musielibyśmy umieścić go nad ostatnim szczytem w okolicach 1,6770. Jeśli Take Profit ustawimy w okolicach kolejnego wsparcia dziennego na 1,6400, to nie uda się osiągnąć odpowiedniego stosunku zysku do ryzyka.

Jeżeli jednak zdecydujemy się zaryzykować i zaufać Kijun Sen w roli oporu na EURNZD, to SL można ustawić w przedziale 1,6690-6700. Wtedy RR wyniesie ponad 3:1. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, regulowanego przez cypryjski CySEC.

wykres EURNZD H4 31.01.2019
EURNZD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here