Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Partnerem analiz jest broker Naga Markets. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

Marzec upłynął pod znakiem spadków na CADJPY. Po drodze miała miejsce jedna silna korekta wzrostowa, a teraz zakończyła się druga. Cena zatrzymała się w okolicach linii Kijun i równo z nią zaczęła luźno posuwać się na południe. Poprzednia świeca czterogodzinna jest dobrym miejscem na wejście w shorta.

Przy otwieraniu pozycji trzeba jednak uważać na to, żeby osiągnąć odpowiedni stosunek zysku do ryzyka. Uważa się, że RR w przypadku Ichimoku powinien wynosić 2:1, ja bym się skłaniał nawet bardziej ku opcji 3:1. Jeżeli Stop Lossa umieścimy ponad ostatnim szczytem, to może być jednak ciężkie.

Wsparcie z wykresu dziennego znajduje się nieco pod 81,00, do zarobienia jest ponad 100 pipsów. Ze Stop Lossem na poziomie około 50 pipsów RR wyniesie nieco powyżej 2:1. Od Państwa podejścia do zarządzania kapitałem i ryzykiem zależy wejście w tę pozycję. Do jej otwarcia polecam brokera Naga Markets, który w swojej ofercie ma ponad 750 instrumentów handlowych.

wykres CADJPY H4 28.03.2019
CADJPY H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here