Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Partnerem analiz jest broker Naga Markets. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

Dziś weźmiemy pod lupę dwie pary walutowe związane z dolarem kanadyjskim, ponieważ w obu sytuacjach widać delikatne tworzenie się sygnałów do wejścia w pozycję.

CADCHF

Na wykresie czterogodzinnym CADCHF widać, że po serii wzrostów w zeszłym tygodniu mieliśmy do czynienia z odreagowaniem spadkowym, które zatrzymało się w okolicach górnej granicy wzrostowej chmury Kumo. Od wtedy cena ślizga się po tej linii. Obecnie widzimy, że doszło do kolejnego wejścia w region chmury, które na ten moment zostało powstrzymane.

Jeśli dojdzie do dynamicznego wybicia z Kumo, może to być okazja do wejścia w długa pozycję. Trzeba jednak uważać na dwa czynniki. Po pierwsze, w okolicach 0,7600 znajduje się opór z wykresu dziennego, gdzie będzie cel dla naszej pozycji. Należy pilnować, żeby stosunek zysku do ryzyka był odpowiednio wysoki (sugeruję minimum 3:1). Po drugie w momencie pojawienia się sygnału linia Chikou Span musi znajdować się powyżej ceny, w przeciwnym wypadku nie będzie można wejść w długą pozycję.

wykres CADCHF H4 29.01.2019
CADCHF H4

CADJPY

Na CADJPY sytuacja wygląda podobnie. Tutaj jednak ruch wzrostowy był bardziej płaski niż na poprzedniej parze, co dobrze widać po cienkiej chmurze Kumo. Mimo to działa ona świetnie jako wsparcie. Jeśli obecna świeca zamknie się ponad chmurą i linią Kijun, to będzie można wejść w longa. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który w swojej ofercie ma ponad 750 instrumentów handlowych.

wykres CADJPY H4 29.01.2019
CADJPY H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here