Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Partnerem analiz jest broker Naga Markets. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

Zanim przejdziemy do dzisiejszej analizy, chciałbym serdecznie zaprosić na webinar, który poprowadzę już jutro (sobota, 19 stycznia) o godzinie 11:00:

ZAREJESTRUJ SIĘ

Podobnie jak ostatnio, przyjrzymy się sytuacji na AUDUSD. Poprzedni sygnał kupna wynikający z odbicia od Kijun nie wypalił, jak widać doszło do zejścia ceny poniżej tej linii i krótkiego naruszenia wsparcia z wykresu dziennego. Pomocy udzieliła skierowana mocno w górę chmura wzrostowa Kumo. Dopiero jej pojawienie się doprowadziło do powstania kolejnego sygnału wzrostowego.

Wybicie z chmury wzrostowej jest wystarczającym sygnałem do otwierania długich pozycji. Widzimy jednak, że obecna świeca czterogodzinna jest spadkowa i doprowadziła z powrotem w okolice Senkou Span A. Tutaj przechodzi też linia Kijun. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem będzie poczekać na odbicie wzrostowe i dopiero po nim wejść w longa.

Stop Loss można ustawić poniżej wsparcia i ostatniego dołka, a Take Profit w okolicach 0,7340. Bez problemu osiągniemy stosunek zysku do ryzyka na poziomie 3:1. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który w swojej ofercie ma ponad 750 instrumentów handlowych.

wykres AUDUSD H4 18.01.2019
AUDUSD H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here