Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Partnerem analiz jest broker Naga Markets. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

Na wykresie czterogodzinnym widać, że GBPUSD znajduje się od końca stycznia w trendzie spadkowym. Cena przebiła się na stałe poniżej okrągłego poziomu 1,30. Nie licząc wczorajszego krótkotrwałego ruchu, linia Kijun dobrze sprawuje się jako opór na tej parze. Z tego powodu można wykorzystać ją do wejścia w shorta.

Najlepszym scenariuszem byłaby delikatna korekta wzrostowa. Jeśli kurs funta podniesie się w okolice 1,29 i w tym miejscu dojdzie do spadków, będzie to sygnał do zajęcia pozycji z celem na wsparcie z wykresu dziennego na 1,2700. Można będzie zarobić nawet 200 pipsów. Do otwarcia shorta polecam brokera Naga Markets, który oferuje wyjątkowo niskie spready na najważniejszych parach walutowych.

wykres GBPUSD H4 14.02.2019
GBPUSD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here