Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Partnerem analiz jest broker Naga Markets. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

Wykres czterogodzinny CADJPY idealnie pokazuje działanie filtrów w systemie Ichimoku. Widzimy, że pod koniec zeszłego tygodnia doszło do wzrostowego wybicia ze spadkowej chmury Kumo, co jest słabym sygnałem kupna. Dziś w nocy miała miejsce niewielka korekta spadkowa, w wyniku czego cena znalazła się w okolicach Kijun-sen, które może zadziałać jako wsparcie. Ponadto Tenkan przeciął tę linię od dołu, co wskazuje na sygnał kupna.

Jeśli jednak spojrzymy nieco szerzej na wykres, to zobaczymy, że od początku lutego para walutowa porusza się w niewielkim zakresie wynoszącym około 150 pipsów, co może wskazywać na konsolidację. System Ichimoku dobrze sprawdza się jedynie w trakcie trendów, podczas ruchów bocznych generuje dużo fałszywych sygnałów.

Do filtrowania błędnych sygnałów wykorzystujemy chmurę Kumo i linię Chikou Span. Ta druga nie pozwala nam wejść w długą pozycję, ponieważ obecnie znajduje się pod wykresem. Dzięki temu wiemy, żeby nie otwierać longa na tej parze. Do handlu na Ichimoku korzystam z konta w Naga Markets – brokera regulowanego przez CySEC.

wykres CADJPY H4 19.02.2019
CADJPY H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here