Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Partnerem analiz jest broker Naga Markets. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

Na AUDUSD pojawił się sygnał sprzedaży w postaci odbicia od linii Kijun. Gdyby nie fakt, że niewiele niżej znajduje się wsparcie z wykresu dziennego, to można by bez problemu wchodzić w shorty. Niestety, wspomniane wsparcie w przeszłości wielokrotnie powstrzymywało spadki i tym razem może być podobnie, dlatego lepiej pozostać z boku.

wykres AUDUSD H4 18.12.2018
AUDUSD H4

Z kolei na GBPJPY doszło do wybicia dołem z chmury spadkowej i zarazem przebicia linii Kijun. Wcześniej pojawił się nawet ładny, spadkowy pin bar. Wsparcie znajduje się 150 pipsów niżej, jest dużo miejsca na postawienie pozycji. Jeśli jednak spojrzymy na linię Chikou Span to zauważymy, że znajduje się ponad ceną. W takich sytuacjach nigdy nie możemy wchodzić w krótkie pozycje, to jeden z fundamentów strategii Ichimoku.

Gdyby się pojawił nowy sygnał za jakieś dwie-trzy świece, to sytuacja się zmieni. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który w swojej ofercie ma ponad 750 instrumentów handlowych.

wykres GBPJPY H4 18.12.2018
GBPJPY H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here