Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Partnerem analiz jest broker Naga Markets. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

Od dwóch miesięcy cena AUDNZD zmierza powoli na południe. Po drodze doszło do przebicia kilku istotnych poziomów, między innymi wsparcia z wykresu dziennego na 1,0370, które we wtorek utwierdziło się jako nowy opór na parze. Obecnie trwa powrót do spadków, niedługo może nastąpić wybicie dołem z chmury Kumo, co będzie sygnałem do otwarcia shorta.

Trzeba wziąć pod uwagę, że AUDNZD w tym tygodniu zignorował zarówno granicę chmury, jak i linię Kijun-sen, więc mogą one nie stanowić odpowiedniej blokady dla byków. Idealnie byłoby ustawić Stop Loss nad oporem, ale wtedy ciężko będzie uzyskać minimalny stosunek zysku do ryzyka. Cel dla pozycji znajduje się na wsparciu na 1,0240, do zarobienia jest niecałe 100 pipsów, więc SL musiałby być odpowiednio wąski. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który jest regulowany przez cypryjski CySEC.

 

wykres AUDNZD H4 21.03.2019
AUDNZD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here