Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Partnerem analiz jest broker Naga Markets. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

AUDCHF na kluczowym wsparciu

Na wykresie czterogodzinnym AUDCHF rysuje się świetna okazja do wejścia w shorta. Cena po wzrostowym impulsie odbiła się idealnie od linii Kijun i wróciła w okolice wsparcia na 0,7000. Dopóki nie dojdzie do przebicia tego równego poziomu, nie można jednak mówić o dalszych spadkach.

W przypadku zejścia poniżej wsparcia powinniśmy zaczekać na jego retest od dołu i być może umocnienie tych okolic przez linię Kijun. Dzięki temu będzie można otworzyć krotką pozycję z niewielkim Stop Lossem. Najbliższe wsparcie z wykresu dziennego znajduje się niewiele niżej, więc do zarobienia będzie jedynie nieco ponad 100 pipsów. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który w swojej ofercie ma ponad 750 instrumentów handlowych.

wykres AUDCHF H4 27.12.2018
AUDCHF H4

GBPCAD – świetna sytuacja, za mało przestrzeni

Idealny sygnał kupna pojawił się na GBPCAD. Doszło do niewielkiej korekty spadkowej ostatnich wzrostów, a cena odbiła się od linii Kijun znajdującej się tuż nad wsparciem. Niestety, nie da się ustawić odpowiednio niskiego Stop Lossa, żeby móc bezpiecznie otworzyć pozycję. Mając TP w okolicach 1,7440 i zabezpieczając pozycję poniżej wsparcia stosunek zysku do ryzyka wynosi jedynie 2,5:1, a staram się nie schodzić poniżej 3:1.

wykres GBPCAD H4 27.12.2018
GBPCAD H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here