Ichimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

EURCHF

Na wykresie H4 widzimy, że cena od dłuższego czasu znajduje się nad chmurą wzrostową. Od początku tygodnia opiera się o linię Kijun. Tutaj można poszukać sposobu na otwarcie długiej pozycji. Jeśli pojawi się jakiś sygnał kupna, będzie można wejść w longi, pozwala na to również znajdujący się nad ceną Chikou Span.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/EURCHF

NZDCAD

Cena od dłuższego czasu znajduje się w mocno wahającym się trendzie spadkowym. Obecnie widzimy podejście pod spadkową chmurę Kumo. W tych okolicach będzie można poszukać okazji do otwarcia krótkiej pozycji. Trzeba jednak uważać na położenie linii Chikou Span względem ceny. Jeśli będzie się znajdować ponad nią, to nie ma możliwości otwierania shorta.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/NZDCAD

USDCHF

Bardzo ciekawa sytuacja na parze dolara z frankiem szwajcarskim. Ostatnio doszło do delikatnego obsunięcia ceny, która dotarła do górnej granicy chmury Kumo. W tym miejscu może pojawić się jakiś sygnał sprzedaży. Jeśli do tego dojdzie, będzie można otworzyć pozycję długą z celem na najbliższy opór. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który w swojej ofercie ma ponad 750 instrumentów.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/USDCHF


STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here