Naga MarketsIchimoku to strategia inwestycyjna podążania za trendem, świetnie sprawdza się na interwałach H4, D1 i wyższych. W poniższym przeglądzie prezentuję swoje zagrania i obserwacje wykorzystujące Ichimoku, wsparcia i opory oraz formacje Price Action. Możesz również sprawdzić poprzedni przegląd Ichimoku. Cykl prowadzę prosto ze słonecznej Tajlandii, więc gdy czytacie go o poranku, u mnie już jest południe.

AUDCHF

Na wykresie H4 widzimy, że cena cały czas znajduje się blisko ważnego poziomu w okolicach 0,7420. Ciężko powiedzieć, czy przebicie jest już trwałe. Jeśli dojdzie do kolejnego retestu nowego wsparcia i pojawi się w tym miejscu jakiś sygnał kupna, będzie można otworzyć długą pozycję. Na razie Chikou Span znajduje się powyżej ceny.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/AUDCHF

EURAUD

Cena znalazła się poniżej kilku ważnych poziomów – spadkowej chmury Kumo, linii Kijun oraz oporu z wykresu dziennego. Połączenie tych kilku linii może być mocną barierą na tej parze. W tym momencie pozostało nam tylko wypatrywanie okazji do otwarcia krótkich pozycji. Trzeba jednak uważać na położenie linii Chikou Span, musi ona znajdować się poniżej ceny w momencie otwierania pozycji.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/EURAUD

EURUSD

Okazja do otwarcia długiej pozycji na eurodolarze. Cena znalazła się powyżej chmury spadkowej, na jej granicy pojawił się całkiem wyraźny wzrostowy pin bar. Można wejść w longa, Stop Loss polecam ustawić pod świecą sygnalną (wyniesie tylko około 20 pipsów, więc ryzyko straty jest wysokie), a Take Profit w okolicach 1,25, gdzie znajduje się ważny opór. Taka pozycja będzie miała bardzo wysoki stosunek zysku do ryzyka, choć prawdopodobnie zakończy się stratą. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje spready już od 1,5 pipsa.

Źródło: https://www.tradingview.com/symbols/EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here