Naga Markets2 sierpnia 2013 12:00

Długo się zastanawiałem, czy przed danymi coś otwierać, ale osądziłem że jeśli nie będzie to para z Dolarem mogą nie mieć tak wielkiego wpływu. Tym bardziej, że w jednej parze stawiam na umocnienie Kiwi, a w drugiej na jego osłabienie, plus na osłabienie chyba najgorzej stojącej waluty ostatnio czyli Dolara australijskiego. Największą niewiadomą jest Jen i jego reakcja na NFP.

Pierwsza para to AUD/NZD. Sygnał jest mocno spóźniony, ale cena doszła i tak mniej więcej do poziomu gdzie wczoraj wieczorem powinna być otwarta pozycja. Trend jest mocno spadkowy zarówno na D1 jak i H4. Korekta doszła do Kijun i pięknie od tej linii odbiła. Wyjście z pozycji nastąpi jeśli świeca H4 zamknie się powyżej Kijun. Potencjał do spadków natomiast dalej jest. Również fundamentalnie bo Nowa Zelandia wydaje się powoli idzie w stronę podwyższenia stóp procentowych, a Australia w przeciwną i mogą być to nawet dwie obniżki.Ichimoku - nowe pozycje: short AUD/NZD, NZD/JPYNZD/JPY cały czas odbija od chmury nie mając siły zamknąć się w niej. Kumo zmienia swój kolor na spadkowy, na wykresie dziennym cena cały czas odbija od Kijun. Daje to dość jasny obraz, do tego dochodzi pochylone mocno w dół Kijun na H4.
Dodatkowo płaski Senkou Span B (dolne ograniczenie chmury) jest silnym oporem.

Wyjściem z pozycji będzie wyraźne zamknięcie się w chmurze.Ichimoku - nowe pozycje: short AUD/NZD, NZD/JPY

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCredit Agricole prognozuje NFP / 02.08.2013
Następny artykułEURJPY w drodze na lokalny szczyt
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here