Naga MarketsSzum z niskich interwałów, który jest ciężki w identyfikacji powoduje, że strategia handlowa Ichimoku Kinko Hyo nie sprawdza się na niskich interwałach lub sprawdza się jedynie wyrywkowo, twierdzi Grzegorz Moskwa. Polski ekspert uważany za autorytet w dziedzinie japońskiej myśli inwestycyjnej był jednym z prelegentów podczas konferencji XTB Trading Masterclass, odpowiadając na pytania Krzysztofa Kamińskiego z Comparic24.tv.


Ichimoku na wyższych interwałach – Grzegorz Moskwa podczas XTB Trading Maserclass

Grzegorza Moskwy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Niezależny i niezwykle doświadczony trader, handlujący na co dzień w oparciu o technikę Ichimoku Kinko HyoRynkami zajmuje się od 2006 roku. W 2007 r. poznał Ichimoku i od tego czasu była to podstawa jego tradingu. W 2012 opublikował e-booka FxIchimoku, który omawia strategię opartą o indykator Ichimoku. Z kolei w 2015 r. wydał kurs „Advanced Ichimoku”, gdzie przedstawił cały system Ichimoku. Od połowy 2015 roku współpracuje z portalem VisionForex, który jest poświęcony ekonomii i inwestowaniu.

Przykładowy wykres z naniesionymi liniami i chmurą Ichimoku:

Na rysunku widać jedynie chmurę wzrostową (niebieską). Kumo spadkowa przybiera kolor zielony. Wtedy Senkou span B jest jej górnym ograniczeniem, a Senkou Span A dolnym.
Na rysunku widać chmurę wzrostową (niebieską). Kumo spadkowa przybiera kolor zielony. Wtedy Senkou span B jest jej górnym ograniczeniem, a Senkou Span A dolnym.

Podczas konferencji XTB Trading Masterclass, gdzie był jednym z prelegentów, prezentował skuteczność i podejście do Ichimoku na wyższych interwałach: „Wielokrotnie zarzucano mi, że Ichimoku prezentuję jedynie na wykresach czterogodzinowych, więc tym razem postanowiłem pokazać jak strategia sprawdza się na wyższym interwale” – komentował Moskwa w rozmowie z Kamińskim. Jednocześnie ekspert Ichimoku zauważa, że niskie interwały (na przykład pięciomiunutowe) nie sprawdzają się w przypadku japońskiej strategii, generując na wykresach zbyt częste okresy rynkowego szumu, z których nie można wyciągnąć jednoznacznych informacji.

„Coś się dzieje na wykresie, ale tak naprawdę nikt nie wie co. Potem znowu pojawia się piękny impuls i piękna korekta, jednak umieść to odnaleźć i przeczekać to jest bardzo trudno. Co prawda są osoby, które potrafią budować dobre strategia dla niedużych interwałów, jednak strategia zdecydowanie lepiej sprawdza się na wyższych interwałach” – komentuje Grzegorz Moskwa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here