Naga MarketsPrzypomnijmy, że portal Comparic.pl nawiązał współpracę z japońskim Traderem, aby móc przybliżyć wszystkim osobom zainteresowanym metodologię rynku opartą o strategię Ichimoku.  W związku z tym prezentujemy serię pięciu filmów opisujących ten niezwykły system pod kątem oryginalnej mentalności japońskiej. Jeśli więc komuś wydaje się, że zna podstawy tego systemu, to może się bardzo rozczarować. W tym odcinku, który został przetłumaczony na język polski, autor filmu udawania, że klasyczne teorie dotyczące Ichimoku są bardzo dalekie od oryginału i niewiele ma to wspólnego z sygnałami Forex.

  • Teoria czasu jest jedną z najważniejszych koncepcji Ichimoku. Niestety jest ona pomijana przez wielu traderów, którzy zazwyczaj jej nie rozumieją.
  • Większość osób, którzy stosują strategię Ichimoku skupia się na analizie opartej o linie pionowe. Linie poziome w większości są pomijane, co jest wielkim błędem.
  • Strategia Ichimoku nie została zbudowana w oparciu o średnie kroczące. Tak naprawdę linie te przedstawiają istotne punkty równowagi na rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jedną z najważniejszych koncepcji strategii Ichimoku jest mało znana przez wszystkich “Teoria czasu”

Ichimoku to przede wszystkim strategia wyprzedzająca, która koncentruje się na tym co nastąpi. Co najciekawsze wykorzystuje ona nie tylko linie pionowe, znane wszystkim jako wsparcia i opory, ale także linie poziome odzwierciedlające tzw. cykle rynkowe. W tym przypadku “Teoria czasu” jest przedstawiana przez wielu nauczycieli Ichimoku w sposób niewystarczający, a nierzadko jest całkowicie pomijana.

Jest to oczywisty błąd, ponieważ dopiero w świetle tej teorii jesteśmy w stanie rzeczywiście zrozumieć czym jest linia Kijun sen oraz Tenkan sen. Możemy też uświadomić sobie kluczowe dla strategii Ichimoku liczby 9 i 26, które jak się okazuje, w żadnym wypadku nie są średnimi kroczącymi. Wręcz przeciwnie, odwzorowują one niezwykle istotne cykle czasu, jakie pojawiają się w określonych miejscach na wykresie.

Zobacz również: Ichimoku: Japońska mądrość oraz wyjątkowe spojrzenie na rynek

Cykle na rynku są istotnym wyznacznikiem równowagi pomiędzy kupującymi i sprzedającymi

Być może dla wielu osób jest to zaskoczenie, ale strategia Ichimoku bardzo precyzyjnie wskazuje tzw. punkty równowagi na rynku. Oczywiście nikt nie wie w jakim kierunku pójdzie cena, lecz dzięki niezwykłej mądrości Ichimoku możemy być na tyle obecni, że zrozumiemy cykle czasu oraz hipotetyczne miejsca docelowe dla ceny. Wszystko to, zawdzięczamy właśnie zrozumieniu pulsu rynku, który porusza się według ciągle powtarzających się schematów.

To dzięki temu zawsze będziemy wiedzieć w jakim miejscu aktualnie się znajdujemy i kiedy nastąpi równowaga. Cykle te są niezmienne od dziesięcioleci, natomiast włączając w to inne teorie Ichimoku dostrzeżemy właściwe środowisko do przeprowadzenia dalszej analizy ceny. W tym jednak przypadku należy najpierw zrozumieć na czym polega fundamentalna teoria czasu, a dopiero potem określić ewentualne zachowanie się ceny.

Autor artykułu poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here