Naga MarketsIchimoku Kinko Hyo: Wspomóż tłumaczenie 3 ostatnich ksiąg Hosody na język polski!
Komplet 7 ksiąg autorstwa Goichi’ego Hosody – Ichimoku Sanjin’a. Zbiór ponad 50 cio letniego dorobku traderskiego

Niewiele ponad rok temu głośno było w polskim środowisku traderskim o akcji tłumaczenia 4 pierwszych ksiąg Goichiego Hosody, twórcy metody inwestycyjnej i spekulacyjnej znanej na całym świecie jako Ichimoku Kinko Hyo. W zbiórce na rzecz tłumaczenia wzięło do dziś udział ponad pół tysiąca polskich miłośników tradingu. Ostatecznie udało się rozpocząć tłumaczenie 3 pozostałych ksiąg, które zostały wycofane z oficjalnego druku, co pozwoli Polakom jako drugim po Japończykach czerpać wiedzę z pełnego zbioru pism Hosody.

  • Chcąc otrzymać kopię przetłumaczonych ksiąg należy korzystając z niniejszego linka https://zrzutka.pl/gevcma wpłacić 250zł.
  • Wspomoże to proces tłumaczeń i pozwoli autorom zbliżyć się do jego skutecznego zakończenia
  • Więcej materiałów edukacyjnych, które wprowadzą Cię do Ichimoku znajdziesz tutaj.

Ichimoku Kinko Hyo: Pozostałe trzy księgi czekają na polskie tłumaczenie

Pozostałe trzy księgi, które zostały wycofane z oficjalnego druku w Japonii i które są traktowane jako narodowe dziedzictwo na tamtejszych ziemiach, mimo wielkich trudów, zostały również pozyskane przez pasjonatów Ichimoku w Polsce i natychmiast została wszczęta akcja ich tłumaczenia celem uzupełnienia zbioru. Jeżeli uda nam się to uczynić, będziemy drugim po Japończykach narodem, który będzie mógł czerpać wiedzę z oryginalnych pism Ichimoku Kinko Hyo.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ichimoku jest bardzo mylnie redukowane jedynie do wskaźnika dostępnego na każdej szanującej się platformie traderskiej, jednak, jak nie trudno się domyślić te 7 masywnych ksiąg zawiera o wiele bardziej ezoteryczną wiedzę, wiedzę krórą Ichimoku Sanjin utrzymywał w sekrecie aż do późnej starości i dopiero za namową jednego z członków rodziny postanowił nie zabierać jej do grobu.

Nie wiele osób wie, że był on przez lata zobowiązany klauzurą milczenia zabraniającą mu opublikowania swej, tajemnej wtedy wiedzy. Dlaczego tak było? Otóż pod koniec lat 40. i po usilnych namowach ze strony trzech swoich przyjaciół i za razem wysoko postawionych osobowości sprzedał on im swój sekret za sowitą opłatą zobowiązując się nie publikować go przez kolejne 10 lat.

W milczeniu wytrwał nie 10 lecz lat 20 i w 1969 ukazał się pierwszy tom Ichimoku Kinko Hyo i od razu rozniósł się szerokim echem w środowisku Japońskich inwestorów, którzy bardzo szybko ponaglili Mistrza do wydania kolejnych dzieł. Z dzieł dowiadujemy się o tym, jak tworzony jest wykres Ichimoku, jak należy go prawidłowo interpretować, aby nigdy nie mieć stratnych zagrań na rynku, bowiem tom pierwszy był pisany z myślą o inwestorach indywidualnych i marzeniem Hosody było, aby wszyscy jego czytelnicy dzięki tej wiedzy weszli do co najmniej klasy średnia.

Co znajduje się w Księgach Hosody?

Przeczytać możemy o interpretacji jałowości rynku, o jego zasięgać cenowych, jak również o najważniejszym aspekcie, tym który czyni te dzieła tak wyjątkowymi, a mianowicie o Teorii czasu. Czas u Hosody jest czymś niemalże mistycznym, odkrywa on przed nami magię liczb rządzących wykresami i nasze obserwować wykresy ze wzrokiem przykutym do osi czasu.

Każdy, kto przeczyta te niesamowite prace zmieni swoje podejście do rynku na resztę swoich dni. Zawierają one tak niesłychaną wiedzę, że nie można obok nich przejść obojętnie i nie bez powodu są najbardziej strzeżonym Japońskim sekretem.

Wyobraź sobie, że możesz być traderem, który nie tylko będzie wiedział kiedy najlukratywniej wejść w rynek, ale również dokąd powinna dojść cena oraz kiedy najprawdopodobniej to się stanie.

Wspomóż tłumaczenie ostatnich trzech tomów na język polski!

Akcja tłumaczeń ksiąg jest akcją pro bono organizowaną przez traderów dla traderów, celem szerzenia wiedzy na temat rynków i sposobów na nic patrzenia. Tłumaczone księgi nie są sprzedawane, jest to akcja zrzutową i nikt nie ponosi z niej korzyści finansowych. Ewentualne nadwyżki w zbiórce zostaną przeznaczone na tłumaczenia kolejnych dzieł o tej tematyce, bądź przeznaczone na cele charytatywne, jak to miało miejsce przy pierwszej zrzutce.

Aby wziąć udział i otrzymać kopię przetłumaczonych ksiąg należy korzystając z niniejszego linka https://zrzutka.pl/gevcma i wpłacić 250zł. W przypadku chęci otrzymania poprzednich tłumaczeń w formie PDF uczestnik zrzutki proszony jest o przesłanie dodatkowych 150zł, czyli razem 400 zł. Pierwsze tłumaczenia (księgi 1-4 plus Hidenoby Sasaki) zostaną do niego bezzwłocznie przesłane na użyty w zrzutce adres email.

Myśle, że warto w tym miejscu nadmienić wartość monetarną tłumaczonych ksiąg, bowiem jeden tom to koszt 30000 jenów, czyli ponad 3165 zł za japońskie oryginały. Tomy te jednak nie są już wydawane i dostępne są jedynie na rynku wtórym za odpowiednio do ich rzadkości wywindowaną ceny.

W trakcie pisania tego artykułu trwają pracę and tłumaczeniem Tomu V, który jeszcze w kwietniu powinien trafić do rąk zrzutkowiczów.

Na bazie źródłowych informacji powstał również niebagatelnie rozbudowany wskaźnik do przeprowadzania wszelkich wyliczeń czasu, fal oraz zasięgów, jak również pozwalający na graficzne przedstawianie rynku za pomocą Nóg Kyushu, oryginalnego tworu Goichiego Hosody do tradingu za pomocą świec tygodniowych, a właściwie 9-cio tygodniowych, o czym można przeczytać dokładnie w trzecim tomie pism.

Wskaźnik do zakupu TUTAJ 10% zniżka dla Polskich traderów z Kodem ICHIMOKU10 Inicjatorem i organizatorem zrzutki jest Rafał ZuchowiczConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWolumen nie jest metodą, wolumen jest energią na rynku – Rafał Glinicki
Następny artykułCena XRP najwyższa od 3 lat. Ripple zyskuje w tym tygodniu już 38%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here