Naga MarketsJuż w dniu dzisiejszym o godzinie 18:00 odbędzie się szkolenie „Ichimoku Kinko Hyo”, na którym zostanie przybliżona metoda handlu, wykorzystująca japoński wskaźnik.

Geneza

Goichi Hosoda, twórca wskaźnika Ichimoku Kinko Hyo, był dziennikarzem ekonomicznym, który pragnął stworzyć wskaźnik „all in  one”. Dzięki temu spekulant nie potrzebowałby żadnych dodatkowych narzędzi, w celu dalszego analizowania sytuacji na instrumencie. Prace nad systemem rozpoczał jeszcze przed drugą wojną światową. Wykorzystał wynajętych przez siebie studentów do testowania strategii. Testy trwały przez ponad 20 lat, by w końcu finalna wersja Ichimoku ujrzała światło dzienne w 1969 roku. Przez wiele lat ta technika była popularna w Japonii i wykorzystywana była na wszystkich dostępnych rynkach finansowych. Korzystano z niej zarówno na rynku walutowym, akcyjnym, jak również na kontraktach terminowych na towary.

Ze względu na brak tłumaczeń z języka japońskiego, technika ta nie była znana wśród zachodnich inwestorów. Sytuacja zmieniła się pod koniec XX wieku, gdy japońskie spojrzenie na spekulacje zaczęło zyskiwać popularność wśród zachodnich inwestorów. Steve Nison, autor książki „Świece japońskie i inne techniki analizowania wykresów” przyczynił się do rozpropagowania japońskiego spojrzenia na handel na rynkach. Choć wykres z wykorzystaniem tego wskaźnika wydaje się niezwykle skomplikowany, sam system składa się tylko z 5 elementów: Tenkan sen, Kijun sen, Chikou span, Senkou span A, Senkou span B.

Budowa wskaźnika

  • Tenkan sen jest średnią najwyższej i najniższej ceny z ostatnich 9-iu okresów
  • Kijun sen natomiast to średnia najwyższej oraz najniższej ceny z ostatnich 26-iu okresów
  • Senkou Span A jest średnią dwóch poprzednich średnich (Tenkan sen i Kijun sen) przesuniętą w przód o 26 okresów
  • Senkou Span B z kolei jest średnią z najwyższej i najniższej ceny z 52 okresów, przesunięte w przód o 26 okresów
  • Obszar między Senkou Span A oraz Senkou Span B nazywa się chmurą (Kumo)
  • Chikou Span to cena aktualnego zamknięcia świecy przesunięta w tył o 26 okresów

Widać zatem, że Ichimoku to przede wszystkim zestaw średnich o specyficznych parametrach. Narzędzie to, pozwala na określenie aktualnego dominującego trendu, jak również generuje odpowiednie sygnały do zajęcia pozycji.

Webinar Ichimoku – weź udział

Chcesz poznać, jak określać trend za pomocą Ichimoku oraz kiedy generowane są sygnały kupna i sprzedaży? Już dziś o godzinie 18:00 odbędzie się specjalne szkolenie, na którym padną odpowiedzi na te pytania.

BIORĘ UDZIAŁtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJohnson planuje zawiesić Parlament by doprowadzić do hard Brexitu
Następny artykułCo dalej z ceną BTC? Czy ETH utrzyma się powyżej linii trendu?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here