Naga MarketsSzukając odpowiedniej strategii inwestycyjnej, traderzy stoją przed dylematem, w jaki sposób powinni podejmować swoje decyzje transakcyjne. Kiedy szukać okazji do zajęcia pozycji długiej, a kiedy pozycjonować się po krótkiej stronie rynku? Młodzi adepci pragną kupować możliwie nisko, by następnie sprzedawać na samych szczytach. W związku z tym, rozpoczynając swoją fascynującą przygodę w świecie handlu online, natrafiają na oscylatory, które mają im pomóc odpowiedzieć na te fundamentalne pytania.


Skomplikowany proces doboru narzędzi tradingowych

Oscylatory pozwalają zdefiniować obszary wykupienia oraz wyprzedania rynku. Poziom wyprzedania zakłada, że rynek już wystarczająco spadł, dzięki czemu spekulant może w najbliższym czasie spodziewać się ruchu wzrostowego.  Z kolei poziom wykupienia jest analogiczną sytuacją, zakładającą że ze względu na silną aprecjację ceny, należy wkrótce spodziewać się spadków. Problem pojawia się w momencie uświadomienia, że nigdy nie wiadomo, jak silnego ruchu jesteśmy świadkami. W przypadku, gdy mamy do czynienia z np. silnym trendem spadkowym, na nic nam sygnały, że już jest wystarczająco „tanio”. Łapanie „spadających noży” bywa bardzo wyczerpującym zajęciem. Czasem wręcz do takiego stopnia, że wyczerpuje całość środków na rachunku inwestycyjnym…

Fazy wyprzedania i wykupienia objawiają się na każdym rodzaju rynku. Zarówno w trendzie wzrostowym, jak i spadkowym. Dlatego też, oscylatory często łączone są ze średnimi kroczącymi, które mają pomóc określić, czy w danej fazie rynku z większym prawdopodobieństwem inwestor może spodziewać się wzrostów, bądź spadków. W ten sposób adept tradingu przykuwa uwagę tylko do sygnałów potwierdzających trend. Wymaga to jednak od tradera dokładnej parametryzacji, w zakresie ustaleń co do samych wskaźników sygnalnych, jak również ustalenia interwału, wartości oraz wyboru rodzaju średniej. Trader musi w dokładny i staranny sposób określić wszystkie te aspekty.

Przecież da się prościej!

Alternatywą dla skomplikowanej metody doboru narzędzi tradingowych, jest skorzystanie z gotowego narzędzia, znanego Japończykom od dziesiątek lat. Ichimoku Kinko Hyo stanowi kompleksowe narzędzie spekulacyjne, które zawiera w sobie nie tylko informacje o obecnym stadium rynku, ale również generuje kluczowe sygnały transakcyjne. Co ciekawe, jest to narzędzie, które nie wymaga żadnych dodatkowych wskaźników, gdyż samo w sobie dostarcza holistycznego obrazu rynku. Wskaźnik ten informuje inwestora, kiedy należy zająć pozycję oraz w którym kierunku.

BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIU ICHIMOKU

Ichimoku jest strategią inwestycyjną podążającą za trendem (trend following), pozwala z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić czy cena znajduje się w trendzie (a nie w korekcie), ustalić dokładny punkt wejścia w rynek i zastosować odmienne techniki wyjścia z pozycji zyskownych oraz stratnych. Z pewnością nie jest to strategia, która wyłapuje szczyty i dołki na wykresie cen – w zamian za to Ichimoku pozwala generować stabilne zyski, dając czas na zastosowanie zdroworozsądkowego zarządzania kapitałem oraz umożliwiając uniknięcie nadmiernego stresu tak często spotykanego na rynkach.

Na rysunku widać jedynie chmurę wzrostową (niebieską). Kumo spadkowa przybiera kolor zielony. Wtedy Senkou span B jest jej górnym ograniczeniem, a Senkou Span A dolnym.

Już 19 grudnia o godzinie 20:00 możesz poznać bliżej to narzędzie i dowiedzieć się, w jaki sposób wzbogaci Twój trading. Liczba miejsc podczas webinaru Comparic.pl dla brokera XM ograniczona!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here