Naga Markets

8 kwietnia 2013

W taki momentach odechciewa się dalszego tradingu. Otworzyłem short na USD/CAD, postawiłem SL i zająłem się czymś innym.

Po pewnym czasie zobaczyłem duże obsunięcie kapitału. Co się okazało zamiast 0,07 lota wpisałem 0,7 lota i zamiast ryzyka 1% ryzyko i strata wyniosła 10%.

Ciężko w ogóle coś powiedzieć w takim momencie.

Oczywiście równie dobrze pozycja mogła być na plus i wtedy przyrost kapitału byłby dużo wyższy niż przewidywany niestety tak się nie stało i 9% kapitału wsiąkło przez jeden błąd. Całe szczęście, że miesiąc był dość dobry, ale ta pomyłka będzie ciągnęła się za mną długo i zdaje sobie sprawę, że może minąć dużo więcej niż miesiąc zanim odrobię błędne wpisanie wielkości lota.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNial Fuller’s Price Action – tygodniowe spojrzenie na rynki 8 kwietnia – 12 kwietnia 2013.
Następny artykułIchimoku – otwarte nowe pozycje. Long: EUR/AUD, EUR/CAD, GBP/USD
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here