Naga Markets

8 kwietnia 2013

W taki momentach odechciewa się dalszego tradingu. Otworzyłem short na USD/CAD, postawiłem SL i zająłem się czymś innym.

Po pewnym czasie zobaczyłem duże obsunięcie kapitału. Co się okazało zamiast 0,07 lota wpisałem 0,7 lota i zamiast ryzyka 1% ryzyko i strata wyniosła 10%.

Ciężko w ogóle coś powiedzieć w takim momencie.

Oczywiście równie dobrze pozycja mogła być na plus i wtedy przyrost kapitału byłby dużo wyższy niż przewidywany niestety tak się nie stało i 9% kapitału wsiąkło przez jeden błąd. Całe szczęście, że miesiąc był dość dobry, ale ta pomyłka będzie ciągnęła się za mną długo i zdaje sobie sprawę, że może minąć dużo więcej niż miesiąc zanim odrobię błędne wpisanie wielkości lota.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj