Naga MarketsJuż 12 listopada o 19:00 odbędzie się trzecie spotkanie w ramach nowej serii „Rozmowy Traderów” – wspieranej przez partnera Purple Trading. Kolejnym gościem będzie wybitny ekspert psychologii inwestowania i nie tylko – Marcin “Wiking” Wicz, który odpowiedział na kilka pytań wprowadzających do tematu wtorkowego webinaru.


Wśród inwestorów utarło się przekonanie, że Ichimoku stosuje się raczej do handlu wysokich interwałów jak D1 czy H4. Czy Twoim zdaniem jest coś na rzeczy, czy jednak Ichimoku można używać niezależnie od przyjętego horyzontu inwestycyjnego?

Ichimoku działa fenomenalnie na wysokich interwałach. Twórca strategii opracowywał ją właśnie na wysokich interwałach. Potrzeba było wielu lat obserwacji, obliczania, wykreslania ichimoku – dzień po dniu. Na niskich interwałach czyste Ichimoku bez zmiany ustawień, bez dodatkowych narzędzi jest niewystarczające.

Czy do handlu na niskich interwałach należy według Ciebie specjalnie się przygotować mentalnie?

Przygotowanie mentalne do tradingu na niskich interwałach jest całkowicie inne. Szybkość, zwrotność ceny, przestoje, wiadomości rynkowe, to wszystko sprawia, że osoby tradujące w takich warunkach są poddawane non stop ogromnemu stresowi. Trzeba sie uodpornić na te czynniki stresotwórcze. W takim mentalnym przygotowaniu wymagana jest umiejętność relaksacji, medytacji. Day trader potrzebuje zmniejszyć napięcie jakie pojawia się w trakcie jego pracy przy wykresie. A to wszystko dotyczy sfery psychicznej.

Czy zgodzisz się z twierdzeniem, że scalping nie powinien być pierwszym wyborem dla inwestorów? Czy ciągła okazja do gry, ilość sygnałów może powodować złe nawyki, a może nawet uzależnienia?

Scalping na początku przygody jakim jest tradowanie może tylko zaszkodzić. To tak samo jakby niemowlakowi, który nie ma jeszcze zębów i enzymów potrzebnych do trawienia mięsa, dać kotleta schabowego. Czy od razu pojawi sie uzależenienie? Nie sądzę, ale na pewno poczatkujący trader nabędzie złych nawyków, które potem przeszkodzą mu w zarabianiu.

Dlaczego Twoim zdaniem warto zapisać się na wtorkowy webinar?

Każde spotkanie, dawka wiedzy, jakis obraz, jakies słowo, zdanie może stać się naszą inspiracją. Warto słuchać, uczyć się. A przecież chcemy się czegoś nauczyć, a nie zorganizować webinar dla webinaru. Nawet ja, jako występujący dla ludzi też muszę sie nauczyć, cos odświeżyć, doczytać, ułożyć swoja wiedze w jakis logiczną całość, z sensem. Też mnie to czegoś nauczy. Dlatego zawsze warto być obecnym i czerpać z takich wydarzeń. Ja nastawiam się na dawanie, ale tez na zaczerpnięcie od słuchaczy. Ten webinar także mnie ukształtuje. Dlatego wszystkim tym, którzy czytają teraz te zdania mówię: do usłyszenia we wtorek!.

Ciąg dalszy rozmowy z popularnym Wikingiem odbędzie się w trakcie webinaru już 12 listopada o 19:00. Zapisz się już teraz, klikając w baner poniżej:

DOŁĄCZ DO WEBINARU

Swoje propozycje pytań do naszego gościa możecie przesyłać między innymi w komentarzach na grupie Edukacja Inwestowania na Facebook’u, a także w poniżej w komentarzach do wpisu. Gorąco zachęcamy!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here