Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

Przypominam o darmowym webinarze, który odbędzie się w najbliższą sobotę o 11:00. Zapraszamy do rejestracji! Więcej szczegółów w poniższym artykule.

ZAREJESTRUJ SIĘ

NZDJPY

Zacznijmy znów od otwartego longa na NZDJPY. Wczoraj pokazywałem, że na innej parze z jenem pojawił się sygnał spadkowy. Dziś to samo miało miejsce na CADJPY (o tym niżej). Patrząc na niemrawy rozwój tej pozycji i fakt, że wykres zaczyna iść coraz mocniej bokiem, zdecydowałem się ją zamknąć, póki jeszcze była na minimalnym plusie.

Jest to jedna ze zmian, jakie planuję zaimplementować w swoim tradingu. Dużo przegranych z ostatnich miesięcy to efekt przetrzymywania zbyt długo „zepsutych” pozycji, które przestały respektować linie Ichimoku i gdzie na pewno w obecnym momencie nie wchodziłbym do gry. W ten sposób może uda się ograniczyć straty przynajmniej w jakimś stopniu.

wykres NZDJPY H4 22.11.2018
NZDJPY H4

CADJPY

Tutaj bardzo dobrze widać odwrócenie tendencji na jenie. Po serii spadków pojawiła się silna korekta wzrostowa, która zatrzymała się idealnie na linii Kijun, gdzie doszło do odbicia. Jest to świetne miejsce do otwarcia krótkiej pozycji. Take Profit znajduje się nad kolejnym wsparciem z wykresu dziennego na 84,25.

Jeśli chodzi o Stop Lossa, to można było zastosować dwa podejścia. Bardziej ostrożny scenariusz to umiejscowienie go nad oporem z wykresu dziennego na 85,65. Wtedy można uzyskać stosunek zysku do ryzyka na poziomie 3,5:1. Ja zdecydowałem się na śmielsze zagranie z mniejszym zleceniem obronnym. SL ustawiłem nad ostatnim szczytem, niewiele pod oporem. Dzięki kilku pipsom różnicy mój RR zwiększył się do 5,5:1. Pozycję otworzyłem u brokera Naga Markets, który oferuje świetne warunki handlowe i wiele instrumentów handlowych do wyboru.

wykres CADJPY H4 22.11.2018
CADJPY H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here