Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

GBPCHF

Otwarty short na GBPCHF w końcu mocniej poruszył się pod koniec zeszłego tygodnia. Doszło do dynamicznego spadku i pozycja zaczęła nieźle zarabiać, na ten moment osiąga ponad 4% zysku. Do Take Profit zostało jeszcze około 50 pipsów.

Postanowiłem zabezpieczyć tę pozycję na Break Even. Przesunąłem Stop Lossa poniżej poziomu wejścia (musiałem wziąć pod uwagę jeszcze straty związane ze swapami). Oznacza to, że w najgorszym wypadku wyjdę na tym shorcie na zero. Otwierałem go u brokera Naga Markets, który jest brokerem regulowanym w UE.

wykres GBPCHF H4 10.12.2018
GBPCHF H4

CADCHF

Umocnienie franka widać również na CADCHF. W piątek reakcja wzrostowa dolara kanadyjskiego doprowadziła parę w okolice linii Kijun, a następnie pałeczkę przejęły byki na franku. Można powiedzieć, że powstał świetny sygnał do sprzedaży.

Niestety Stop Loss musi być na tyle wysoki, że nie ma szans na osiągnięcie odpowiedniego stosunku zysku do ryzyka. Widać to dobrze na wykresie poniżej. Wsparcie z wykresu dziennego znajduje się po prostu zbyt blisko. Gdyby była szansa na ustawienie bardziej odważnego SL, byłaby to świetna okazja na otwarcie shorta (o ile ktoś już nie ma pozycji na GBPCHF).

wykres CADCHF H4 10.12.2018
CADCHF H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here