Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

Gdy spojrzymy na wykres GBPJPY, to z punktu widzenia Ichimoku widzimy czysty sygnał sprzedaży. Cena niedawno odbiła się od linii Kijun, do tego znajduje się poniżej ważnego wsparcia/oporu z wykresu dziennego, co teoretycznie otwiera drogę na południe. 

Spójrzmy jednak na wspomniany opór na 148,00. Jak dobrze widać, w ciągu ostatniego miesiąca poziom ten był naruszany wielokrotnie, ciężko uznać go za prawidłową barierę. Ponadto, cena od dłuższego czasu porusza się w trendzie bocznym, dlatego aktualny sygnał może być fałszywy. Z tego powodu wolę pozostać z boku na tej parze, przynajmniej do czasu jakiegoś czystego wybicia. 

W razie pojawienia się silniejszej reakcji spadkowej, można otworzyć krótką pozycję z celem na kolejne wsparcie z wykresu dziennego na 144,00. Ewentualnego shorta polecam otworzyć w Naga Markets – brokera ze świetnymi warunkami handlowymi dla wszystkich inwestorów.

Wykres GBPJPY H4 18.10.2018
GBPJPY H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here