TMS


Ichimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

Gdy spojrzymy na wykres GBPJPY, to z punktu widzenia Ichimoku widzimy czysty sygnał sprzedaży. Cena niedawno odbiła się od linii Kijun, do tego znajduje się poniżej ważnego wsparcia/oporu z wykresu dziennego, co teoretycznie otwiera drogę na południe. 

Spójrzmy jednak na wspomniany opór na 148,00. Jak dobrze widać, w ciągu ostatniego miesiąca poziom ten był naruszany wielokrotnie, ciężko uznać go za prawidłową barierę. Ponadto, cena od dłuższego czasu porusza się w trendzie bocznym, dlatego aktualny sygnał może być fałszywy. Z tego powodu wolę pozostać z boku na tej parze, przynajmniej do czasu jakiegoś czystego wybicia. 

W razie pojawienia się silniejszej reakcji spadkowej, można otworzyć krótką pozycję z celem na kolejne wsparcie z wykresu dziennego na 144,00. Ewentualnego shorta polecam otworzyć w Naga Markets – brokera ze świetnymi warunkami handlowymi dla wszystkich inwestorów.

Wykres GBPJPY H4 18.10.2018
GBPJPY H4


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here