Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

Na wykresie czterogodzinnym GBPCHF widać, że cena od jakiegoś czasu znajduje się w trendzie spadkowym. Po drodze niedźwiedzie pokonały serię wsparć z wykresu dziennego. Obecnie od ponad tygodnia mamy do czynienia z ruchem bocznym, ale widać wpływ chmury Kumo.

Cena funta na parze z frankiem spadła po odbiciu od dolnej granicy spadkowej chmury. To dobrze miejsce do otwarcia krótkiej pozycji. Take Profit ustawiłem nieco powyżej kolejnego wsparcia. Stop Loss znajduje się ponad ostatnim szczytem, a zarazem powyżej linii Kijun i Senkou Span A.

Stosunek zysku do ryzyka wynosi niecałe 3,5:1. Pozycję otworzyłem u brokera Naga Markets, który ma w swojej ofercie ponad 750 instrumentów handlowych.

wykres GBPCHF H4 29.11.2018
GBPCHF H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here