Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

AUDCAD  

Na wykresie AUDCAD widzimy, że cena niedawno wybiła górą ze spadkowej chmury Kumo, co samo w sobie jest słabym sygnałem kupna. Wczoraj miała miejsce niewielka korekta spadkowa, która zatrzymała się idealnie na linii Kijun. Wygląda na to, że jest to dobry moment do wejścia w longa. 

wykres AUDCAD H4 19.10.2018
AUDCAD H4

Jeśli jednak spojrzymy na wykres dzienny, to widać, że szerszy sentyment na tej parze jest spadkowy. Cena znajduje się mocno pod chmurą spadkową, a obecne wzrosty wyglądają na typową korektę. Dodatkowo właśnie miało miejsce odbicie spadkowe od linii Kijun, która będzie teraz stanowiła dodatkowy opór. Z tego powodu nie zdecyduję się na wejście w tę pozycję. 

wykres AUDCAD D1 19.10.2018
AUDCAD D1

NZDCHF 

Cena przebiła się bez większych problemów przez opór z wykresu dziennego na 0,6500, a jego retest od góry zakończył się powodzeniem. Niedaleko znajduje się również linia Kijun, która będzie stanowiła dodatkowe wsparcie. Wszystko to sprawia, że mamy do czynieni ze świetnym momentem do wejścia w długą pozycję. 

Postanowiłem otworzyć longa na NZDCHF z celem na kolejny opór z wykresu dziennego, który znajduje się w okolicach 0,6700. Poziom wejścia ustawiłem na 0,6530, aby uzyskać odpowiedni stosunek zysku do ryzyka.  Daje to nieco ponad 160 pipsów zysku. Pozycję otworzyłem u regulowanego brokera Naga Markets, który poza klasycznymi rozwiązaniami oferuje również świetną platformę do tradingu społecznościowego.

wykres NZDCHF H4 19.10.2018
NZDCHF H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here