Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

Na razie niewiele dzieje się na wykresach, większość par jest daleko od ważnych poziomów lub nie widać na nich czystej sytuacji. Na szczęście udało się otworzyć jedną nową pozycję, do tego stary short przynosi coraz większe zyski.

GBPCHF

Na tej parze otworzyłem dziś krótką pozycję. Cena wybiła poniżej chmury wzrostowej Kumo, co jest słabym sygnałem sprzedaży. Do otwarcia pozycji przekonał mnie fakt, że choć cena próbowała wrócić nieśmiało do zasięgu chmury, to jej się nie udało. Take Profit postawiłem dużo niżej, nieco powyżej wsparcia na 1,34. Stop Loss umiejscowiony jest nad ostatnimi świecami. Stosunek zysku do ryzyka na tej pozycji wynosi nieco ponad 4:1, czyli jest bardzo przyzwoity.

NZDJPY

W nocy para ta podeszła pod poziom wejścia, jednak od rana widzimy już mocne spadki. Obecnie zysk wynosi dużo więcej niż wynosił początkowy Stop Loss, więc zabezpieczyłem pozycję na BE. W ten sposób nawet przy odwróceniu sentymentu na parze wyjdę na zero. To taka moja technika zabezpieczania zysków.

Wszystkie pozycje otwarte zostały u Naga Markets, brokera regulowanego przez europejskie instytucje..Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here