TMS


Ichimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

Zanim przejdę do przeglądu par walutowych, chciałbym zaprosić na sobotni webinar, który poprowadzimy razem z Marcinem Wenusem.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziś niestety nie mogłem znaleźć żadnej ciekawej okazji do otwarcia pozycji. Właściwie żadna para walutowa nie znajduje się w okolicach ważnych poziomów. Przyjrzałem się bliżej kilku, ale nawet tam musiałbym naprawdę na siłę szukać jakichkolwiek zależności. W tym momencie zostaję z dwoma otwartymi pozycjami, obie przynoszą na razie zysk.

NZDJPY

Para ta powoli wędruje na południe. Ogólnie dolar nowozelandzki zdecydowanie jest ostatnio najsłabszą z głównych walut. Trochę szkoda, że shorta akurat otworzyłem na parze z jenem, który też nieco słabnie. Mimo to jak na razie pozycja pozwala zarobić, już jakiś czas temu zabezpieczyłem ją na Break Even. Pozycję otworzyłem u brokera Naga Markets, który oferuje ponad 750 instrumentów do inwestowania.

EURUSD

Otwarta wczoraj pozycja na edku od samego początku ładnie zarabiała. Dzisiaj jednak będzie miało miejsce spotkanie EBC, w związku z tym może dojść do zwiększonej zmienności na parze. Zastanawiam się jeszcze, co zrobić. Mogę albo zamknąć parę teraz, gdy przynosi 2% zysku albo przesunąć SL i zabezpieczyć pozycję na BE. Wtedy jednak nawet niewielkie wahanie w górę może doprowadzić do zamknięcia pozycji na zero, choć potem cena może runąć w dół. Z drugiej strony zostawienie jej tak jak jest również nie gwarantuje ochrony przed chwilowym gwałtownym zawahaniem. Dodatkowo istnieje możliwość, że Draghi będzie bardziej jastrzębi niż oczekują rynki i wtedy z pewnością stracę.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here