Naga Markets


Początki jak zwykle bywają trudne dla mnie, dlatego też i ten cykl zaczynam od Stop Loss. Oczywiście bierze się to też ze specyfiki systemu, SL jest dużo mniejszy i zaliczenie go jest bardziej prawdopodobne niż Take Profit.

Ichimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii dlatego też większość pozycij otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 Euro w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin Wenus – Przemysław Jarząbek

AUD/JPY H4 pierwszy Stop Loss:

Na parze Dolar australijski do Jena w nocy pozycja długa została zamknięta na stracie około 100 Euro. Pozycję otwierałem po odbiciu od linii Kijun w trendzie wzrostowym. To często jest sygnał kontynuacji trendu, niestety teraz cena lekko spadła poniżej mojego zakładanego poziomu wyjścia.

NZD/JPY H4:

Kolejna pozycja z Jenem, którego osobiście bardzo lubię jako walutę do tradingu. Cena wybiła z chmury Ichimoku, pojawiły się dwie popytowe świece i otworzyłem pozycję z 28 pipsowym Stop Lossem. Take Profit poniżej ostatniego szczytu co da stosunek zysku do ryzyka 3:1.

NZD/JPY D1:

Na wykresie dziennym sytuacja również jest dość dobra, bo trend wzrostowy dotarł nad chmurę, wybił z niej a obecny ruch w dół wydaje się być jedynie korektą w trendzie. 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy „choppy market” zawsze jest „rozdrobniony”?
Następny artykułTelegram: Rosja blokuje 20 mln IP, aplikacja nadal działa
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here