Naga MarketsZapraszam na nowy cykl na Comparic pod tytułem Ichimoku Battle. Dwie osoby, które tradują Ichimoku w redakcji czyli moja skromna osoba oraz Przemysław Jarząbek, mieszkający w Tajlandii stajemy do pojedynku. Obaj Ichimoku, ale każdy w nieco inny sposób. Różne godziny handlu i różne sesje. Dwa konta real każde po 5000 Euro w Naga Markets. W ostatnią sobotę kwietnia, czyli 28 podsumujemy wyniki. Na razie moje pierwsze zagrania:

EUR/JPY H4:

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie 4-godzinnym, który jest moim sygnalnym wykresem, cena po korekcie odbiła od linii Kijun stanowiącej wsparcie w trendzie wzrostowy. Widać wyraźnie, że Euro umacnia się do Jena i postaram się dołączyć do tego trendu. Stop Loss to około 55 pipsów co przy wielkości pozycji 0,35 lota daje około 3% ryzyka.

 

EUR/JPY D1:

Zawsze przed otarciem pozycji patrzę również na wykres dzienny, który jest drogowskazem pokazującym szerszą perspektywę. Widać, że cena jest w chmurze, co na razie jest neutralne, ale wyraźnie wygląda wykres pro-wzrostowo. Najbliższym oporem są okolice dołka z 30 stycznia, gdzie cena reagowała kilkakrotnie. Daje to potencjał wzrostu 180 pipsów czyli ponad 3 razy więcej niż zakładany Stop Loss. To będzie charakterystyczne dla mojej strategii – korzystny stosunek zysku do ryzyka.

USD/CAD H4:

Kolejna pozycja to Dolar amerykański do kanadyjskiego. Cena tutaj wyraźnie znajduje się w trendzie spadkowym, pojawiła się pierwsza korekta tworząc potrójny szczyt i na dodatek odbijając od linii Kijun. To wszystko pozwala otworzyć pozycję krótką ze Stop Lossem 30 pipsów.

Cykl rozgrywany jest na kontach real u brokera Naga Markets, którego spółka matka notowana jest na niemieckiej giełdzie z wyceną około 120 mln Euro.

USD/CAD D1:

Na wykresie dziennym widać jak znakomicie sprawdza się dolne ograniczenie chmury (Kumo) jako opór. Cena odbija od niego i rusza w dół. Na razie to konsolidacja, ale każde wybicie powinno skutkować nagłym spadkiem. Jako Take Profit ustaliłem najbliższe wsparcie czyli dołek z trendu wzrostowego, który wcześniej działał jako opór. Take Profit to 120 pipsów i zachowany jest potencjał zysku do ryzyka 3:1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here