Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii dlatego też większość pozycij otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 Euro w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

AUDCHF

Wczoraj pisałem o możliwości otwarcia pozycji na tej parze. Stop Loss był minimalny, więc byłem gotowy na poniesienie porażki. Cena szybko jednak powędrowała w górę i teraz już przeszła dwie trzecie drogi do Take Profit. Przesunąłem SL na BE, żeby w przypadku zawrócenia ceny wyjść na zero. To taki mój sposób na zabezpieczenie pozycji i uspokojenie sytuacji. Zazwyczaj robię to, gdy cena wyraźnie oddali się od wejścia o co najmniej jedną wysokość Stop Lossa.

GBPJPY

Druga z otwartych pozycji dzisiaj w nocy (w sumie to w Polsce wczoraj wieczorem) mocno spadła i znalazła się niebezpiecznie blisko Stop Lossa. Na szczęście wsparcie z wykresu dziennego zadziałało i teraz znowu jest na plusie. Jednak żeby mówić o większym zysku, najpierw musi dojść do przebicia lokalnego oporu, który się tu ostatnio uformował.

NZDJPY

Bardzo ciekawy sygnał do zajęcia pozycji. Cena odbiła się od chmury wzrostowej i wróciła do głównego trendu. Niestety, dosyć blisko jest opor z wykresu dziennego. Gdybym otwierał longa, stosunek zysku do ryzyka byłby zbyt niski. Ponadto mam już jedną pozycję na osłabienie jena.

Cykl rozgrywany jest na kontach real u brokera Naga Markets, który oferuje dostęp do ponad 750 instrumentów.

USDCAD

Tutaj sytuacja na wykresie aż się prosi o shortowanie. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, najbliższe wsparcie jest daleko, wykres jest pod chmurą, a Chikou Span pod ceną. Dodatkowo widać, że wykres respektuje linię Kijun. Niestety, za kilka godzin dojdzie do ogłoszenia decyzji Banku Kanady w sprawie stóp procentowych, ponadto publikowane będzie oświadczenie w sprawie polityki monetarnej, a niedługo później prezes Poloz będzie odpowiadał na pytania podczas konferencji prasowej. Kusi otworzyć shorta, ale rozsądek mówi, że wysoka zmienność może doprowadzić do zamknięcia pozycji na SL, nawet jeśli cena ostatecznie ruszy na południe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here