Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

Opisywane wczoraj pozycje zamknęły się, jedna z zyskiem, druga ze stratą. Udało się otworzyć nowego longa, ale o tym już niżej.

AUDCHF

Piękny dwudniowy rajd wzrostowy tej pary i dzisiaj już zamykamy na plusie. O 1 w nocy czasu polskiego cena podeszła w końcu pod opór z wykresu dziennego i dotknęła poziomu 0,7540. Jestem bardzo zadowolony z tego sygnału, przyniósł on trochę ponad 7% zysku.

 

GBPJPY

Tutaj niestety pozycja zamknęła się na Stop Lossie. Wczoraj doszło do silnego impulsu spadkowego, który nie tylko dotknął mojego stopa, ale przekroczył go znacznie. Nie było możliwości odratowania tej pozycji, szerszy Stop Loss na pewno by nie zabezpieczył przed takim spadkiem, a stosunek zysku do ryzyka byłby znacznie mniejszy. W każdym razie na tej pozycji straciłem 2% rachunku. Łącznie jednak jestem nieco ponad 5% do przodu od początku tygodnia.

Cykl rozgrywany jest na kontach real u brokera Naga Markets, który oferuje dostęp do ponad 750 instrumentów.

 

EURJPY

Para od dłuższego czasu znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie widzimy wzrostowe przecięcie linii Tenkan i Kijun, co jest sygnałem do zakupu. Stop Lossa umieściłem pod wspomnianymi liniami, a Take Profit tuż pod oporem z wykresu dziennego. Stosunek zysku do ryzyka wynosi około 2,7. Nie jest wysoki, ale wciąż powyżej minimalnego 2:1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here