Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

NZDCAD

Na wykresie H4 widzimy, że cena przebiła się przez wsparcie z wykresu dziennego. Przełom tygodnia to test przebitego poziomu. Zarówno nowy opór, jak i linia Kijun sprawdzają się jako bariera dla wzrostu ceny. Można pokusić się o otwarcie krótkiej pozycji. Ja już mam jednego shorta na dolarze nowozelandzkim, więc tym razem zrezygnuję.

NZDJPY

Tutaj mam otwartego wspomnianego wyżej shorta. Tydzień rozpoczął się luką wzrostową, cena podeszła pod poziom wejścia w pozycję. Aktualnie wzrosty zaczynają być negowane, zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja w najbliższych dniach.

Wszystkie pozycje otwarte zostały u brokera Naga Markets, który oferuje wyjątkowo niskie spready na głównych parach walutowych.

USDCAD

W zeszłym tygodniu doszło do mocnej aprecjacji USD względem innych walut, bardzo mocno widać to na USDCAD. W jednej z analiz wspominałem, że na tej parze pojawił się sygnał do sprzedaży, na szczęście nie zdecydowałem się wejść w krótką pozycję z obawy przed posiedzeniem banku Kanady. To była dobra decyzja, gołębi ton BoC połączony z dobrym sentymentem USD doprowadził od silnych wzrostów na tej parze. Aktualnie aprecjacja wyhamowała tuż pod oporem z wykresu dziennego. Dopiero po przebiciu tego poziomu będziemy mogli mówić o dalszym umocnieniu pary.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here