Naga MarketsIchimoku Battle to nowy cykl, na którym razem z Marcinem Wenusem gramy wykorzystując technikę Ichimoku. Marcin traduje z Polski, a ja z Tajlandii. Dwa nieco różne podejścia, dwa inne przedziały czasowe tradingu. Dwa konta rzeczywiste po 5000 euro w Naga Markets. Kto wygra ten pojedynek?

AUDCAD

Na wykresie H4 widzimy ładne odbicie najpierw od spadkowej chmury Kumo, a potem od linii Kijun. Można by się zastanowić nad otwarciem krótkiej pozycji. Niestety, dwie rzeczy nam to uniemożliwiają. Po pierwsze, Chikou Span znajduje się ponad ceną, więc system Ichimoku nie pozwala nam na zajęcie pozycji. Po drugie, niewiele niżej znajduje się wsparcie z wykresu dziennego, stosunek zysku do ryzyka jest zbyt niski, żeby shortować tę parę.

AUDCHF

Tutaj cena dwa razy odbiła się od linii Kijun, więc to dobra okazja do wejścia w longa. Możemy otworzyć pozycję z niewielkim Stop Lossem w wysokości jedynie 20 pipsów. TP umiejscawiamy pod oporem na 0,7540. W ten sposób mamy niezły stosunek zysku do ryzyka w wysokości 3,5:1. Jest to nieco ryzykowna pozycja z powodu niskiego SL, więc nie zdziwię się, jeśli zamknie się na minusie.

Cykl rozgrywany jest na kontach real u brokera Naga Markets, którego spółka matka notowana jest na niemieckiej giełdzie z wyceną około 120 mln Euro.

GBPJPY

Tę pozycję otworzyłem już wczoraj po odbiciu ceny od linii Kijun. Jak widać pozycja obecnie nieco zarabia, ale do celu jeszcze daleka droga. SL znajduje się pod ostatnim dołkiem, a Take Profit pod oporem z wykresu dziennego. O 10:30 poznamy dane z Wielkiej Brytanii, więc może wtedy dojdzie do większych ruchów na tej parze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here