Naga MarketsIchimoku Battle to pojedynek tą samą strategią Ichimoku, ale różnymi jej interpretacjami pomiędzy redaktorami Comparic.pl Przemysławem Jarząbkiem a Marcinem Wenusem. Przemek jest w Tajlandii, dlatego też większość pozycji otwiera podczas sesji azjatyckiej, Marcin z kolei traduje w trakcie sesji europejskiej. Dwa konta real, oba po 5000 EUR w Naga Markets możecie śledzić na bieżąco na myfxbook: Marcin WenusPrzemysław Jarząbek

AUDCHF

Otwarty long na AUDCHF znajduje się już bardzo blisko zamknięcia na Break Even. W zeszłym tygodniu po świetnych wzrostach zabezpieczyłem pozycję przed stratą. Stop Lossa przesunąłem nieco ponad poziom wejścia, żeby w najgorszym wypadku wyjść na zero. Słabość dolara australijskiego sprawiła, że straciłem właściwie cały wypracowany zysk. Szkoda, w szczytowym momencie do Take Profit brakowało już jedynie 30 pipsów. Może jeszcze dojdzie do odbicia, zobaczymy.

Ichimoku Battle. AUDCHF, CHFJPY, EURUSD – 8 października 2018

CHFJPY

Para CHFJPY zeszła poniżej wsparcia z wykresu dziennego. Obecnie ma miejsce jego retest od spodu. Powoli zbliża się linia Kijun, która może w najbliższej przyszłości być katalizatorem do dalszych spadków. Jeśli tak się stanie, będzie można otworzyć pozycję krótką z celem na 113,00, gdzie znajduje się kolejne wsparcie z wykresu dziennego. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetne warunki handlowe.

Ichimoku Battle. AUDCHF, CHFJPY, EURUSD – 8 października 2018

EURUSD

Kurs euro do dolara odbił przed weekendem od linii Kijun. Można to potraktować jako sygnał do wejścia w krótką pozycję. Szkoda tylko, że cena zdążyła już nieco odskoczyć. Jeśli chcielibyśmy ustawić Stop Lossa ponad ostatnim szczytem, to nie uda się osiągnąć odpowiedniego stosunku zysku do ryzyka. Bardziej odważni mogą spróbować postawić SL zaraz nad Kijun. Ja zaczekam jednak na ewentualną niewielką korektę wzrostową i jeśli do niej dojdzie, otworzę pozycję.

Ichimoku Battle. AUDCHF, CHFJPY, EURUSD – 8 października 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here