Naga MarketsPostanowiłem pokazywać czasami podsumowania pozycji zamkniętych, jak również otwartych technikami Ichimoku i Price Action. Pojawia się wiele analiz na Comparic i ciężko określić na ile są one skuteczne. O porażkach piszę przy okazji analiz – są one nieuniknione, szczególnie przy grze z korzystnym stosunkiem zysku do ryzyka, teraz czas też pisać o zyskach.

Dzisiaj wciąż otwarte pozycje na Ichimoku, których analizy można znaleźć pierwszego września w artykule: LINK Dają one na tą chwilę około 4000! pipsów zysku.USD/ZAR:

1 września napisałem:

Ciekawy sygnał pojawił się wczoraj na dość egzotycznej parze Dolar do Randa południowoafrykańskiego. Cena wybiła z chmury tworząc wyraźne minimum, które stanowić może stop loss dla pozycji długich. Wykres tygodniowy również wspomaga byki, ponieważ cena utrzymuje się w okolicach górnego ograniczenia chmury.

Obecnie pozycja znajduje się na około 3000 pipsów zysku. Początkowy stop loss wyniósł około 600, ponieważ zmienność na tej parze jest duża. Przy tych parametrach zysk już nie wygląda tak imponująco, natomiast daje to 5 razy większy zarobek niż przewidywaną stratę. Cena wybiła z chmury na wykresie tygodniowym i długoterminowym celem będą okolice maksimum ze stycznia 2014 roku, co daje możliwość wzrostu o kolejne 4000 pipsów.

Ichimoku zysk

XAU/USD:

invest

1 września napisałem:

Również na Złocie pojawił się wreszcie sygnał, o którym pisałem wcześniej. Cena odbiła w czwartek od linii Kijun i dolnego ograniczenia Kumo. Na wykresie tygodniowym możliwe jest wybicie z chmury, co jeszcze wzmocni sygnał. Warto obserwować!

Pozycja już została częściowo zamknięta (lub całkowicie w zależności od strategii jaką Państwo przyjmiecie), ponieważ cena dotarła do kluczowego wsparcia. Przy stop lossie 80 pipsów zysk wyniósł ponad 450 pips, a jeśli pozycja jest dalej otwarta to przynosi 500 pipsów zysku.

Ichimoku XAU/USD

Postaram się częściej publikować wyniki analiz i propozycji wejść, oczywiście zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, ponieważ dostajemy wiele głosów, że lubicie Państwo czytać takie wpisy.

Wspomóż nas! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski pod artykułem.

Ponieważ cały portal jest dostępny dla czytelników za darmo, zarabiamy tylko na ruchu. Możesz nas wesprzeć i nic Cię to nie będzie kosztowało. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage’a, wpisania adresu e-mail w newsletter (pomarańczowa strzałka u góry) oraz subskrypcji konta Youtube.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

6 KOMENTARZE

 1. Za dużo tego niestety. Ledwo wystarcza mi czasu na analizę rano i w dzień Ichimoku. Dział z otwartymi pozycjami to dobry pomysł, ale to kolejna praca do wykonania, a niestety doba ma swoje ograniczenia, do których już dawno doszedłem 😉

 2. Dziękuję za sugestie.
  To rodzi ze sobą pewne problemy, dlatego że opisując możliwe zagranie o 8:00, a później je zagrywając o 16:00 nie wstawiam już nowej analizy. Podłączenie myfxbook również nie wchodzi w grę. Przerabiałem to już, pokazałem zyski, natomiast wtedy trzeba grać na kilku kontach do tego presja wzrasta, a to nie jest dobre dla tradingu. To nie zawody. W miarę możliwości staram się pisać gdzie jest otwierana pozycja, jeśli już jest otwarta to też piszę.
  Z drugiej strony publikując analizy pokazuję możliwe zagrania, miejsca na otwarte pozycje nie ma, bo musiałbym opisywać za każdym razem kolejne 4 pary. To będzie nudne dla czytelnika, a dla nas powodować dużo więcej pracy.

  Np. AUD/JPY – wskazywałem zagranie również z PA. Pozycja zachowuje się nieźle, ale dla czytelnika okazja już uciekła i nie ma co o niej pisać.

  Pozdrawiam

 3. Stwierdzenie” otworzyłem pozycję na poziomie ……….. z SL na poziomie ………… ” i omówienie dlaczego tam a nie gdzieś indziej, nie jest sygnałem dla innych tylko pokazanie tego co aktualnie ktoś wykonał i wtedy inaczej wygląda analiza danej pozycji niż „trzeba się przyjrzeć temu poziomowi” i jak pójdzie dobrze to będziemy analizowali jaką to dobrą okazję pokazaliśmy. To nie jest krytykanctwo z mojej strony ale ewentualnie sugestia stworzenia jakiegoś działu „Aktualnie zawarte pozycje z opisem” gdzie dalsze wisy mogą być śledzeniem i sposobem prowadzenia danej pozycji. Dlaczego SL przesuwamy tytaj lub dlaczego pozycję zamykamy w danym miejscu. Pozdrawiam.

 4. Wiele razy mówiłem, że osobiście zagrywam takie pozycje. A czemu to nie jest pokazywane jako sygnał etc.? Bo to jest baardzo wątpliwe jeśli chodzi o legalność – i tu jest problem.
  Możliwe zagranie to co innego niż sygnał i jako takie jest dozwolone, natomiast nigdy nikogo nie namawiamy na zagrywanie. A tutaj chodzi jedynie o pokazanie i przypomnienie analiz i ich efektów.

 5. Mówić po fakcie można jak to już wygląda, ale „otwieram pozycję na poziomie ……” to już trochę inaczej wygląda, ponieważ to już nie jest stwierdzenie „trzeba się przyjrzeć temu poziomowi” Może warto zrobić dział z otwieranymi pozycjami i dopiero to komentować dlaczego wyszło lub nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here