Naga Markets5 marca był dniem kiedy ogromna ilość brokerów detalicznych oraz instytucjonalnych publikowała zestawienie swoich miesięcznych wolumenów. Dołączył do nich również ICE – operator różnorodnych giełd oraz domów clearingowych działający w ramach macierzystej struktury Intercontinental Exchange Group.

Spółka stwierdziła w zeszłym tygodniu, że jej lutowe wolumeny tradingowe, odzwierciedlone między innymi we wskaźniku ADV, spadły o 9% w ujęciu rokrocznym do poziomu 10,7 miliona kontraktów.

Co do kontraktów na rynku FX to ich liczba wyniosła 23 tysiące, co daje spadek o 3 tysiące (11,5%) w porównaniu do stycznia. W skład wyników dla rynku Forex wchodzi również handel kontraktami futures oraz opcjami.

Luty gorszym miesiącem dla wielu providerów FX

O ile styczeń pokazywać wzmożoną aktywność na rynku FX w zakresie globalnych instrumentów, to luty okazał się miesiącem zdecydowanie gorszym dla dużej grupy providerów. Między innymi dzisiaj pisaliśmy o DMM.com – japońskim brokerze – który osiągał gorsze wyniki m/m.

Pokazuje to nowy trend, który nie dotyczy tylko i wyłącznie pojedynczych podmiotów, ale coraz większego obszaru rynku. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich podmiotów, część z nich bowiem była w stanie poprawić rezultaty z poprzedniego miesiąca lub zanotować wzrostową dynamikę.

Grupa kontynuuje wysiłki w ramach globalnej ekspansji

Spółka dominująca ICE, Intercontinental Exchange Group, która połączyła się z Newy York Stock Exchange w zeszłym roku, skupia się obecnie na poszerzeniu swojego globalnego zasięgu. Niedawno udało się domknąć sprawę przejęcia Singapore Mercantile Exchange co daje szanse na dostęp do rynku azjatyckiego w szerszym stopniu – który obecnie staje się głównym obszarem zainteresowania wielu firm.

Oficjalny komunikat prasowy ICE podaje, że kontrakty terminowe i opcje na towary wzrosły o 8% napędzane pozytywną dynamiką na rynku paliw naturalnych (w górę o 18%) oraz wolumenów kontraktów rolniczych (w górę o 29%).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here