Naga MarketsPalladium, spółka z rynku Blockchain z siedzibą na Malcie, rozpoczyna obecnie pierwszą na świecie w pełni regulowaną emisję tokenów, które powstaną na bazie zasad ICCO (skrót z Initial Convertible Coin Offering).


Czym różni się ICCO od powszechnie znanego ICO? Otóż inwestorzy będą mogli trzy lata po emisji tokenów zamienić je na akcje spółki. Umożliwiają to są regulacje Malta Financial Services Authority (MFSA) i spełnienie nowym, surowych przepisów UE.

Nowa generacja ICO

Palladium chce zbudować spełniającą wszelkie regulacje giełdę kryptowalut na Malcie. By to osiągnąć będzie dążyć do zebrania 150 milionów dolarów w ramach ICCO, którego start jest zaplanowany na 25 lipca. 35 procent zebranych środków ma zostać wykorzystane na stworzenie samej platformy. Reszta, jak mówią twórcy Palladium, zostanie wykorzystana do “przejęcia pakietu kontrolnego akcji w europejskim banku” i w “strategicznych inwestycjach w usługi finansowe i firmy Blockchain”, co ma stanowić uzupełnienie działalność firmy.

Prof. Paolo Catalfamo, założyciel i prezes Palladium, spodziewa się, że projekt stworzy ponad 100 miejsc pracy, ale też stanie się historycznym punktem zwrotnym w historii kryptowalut i wypełni lukę pomiędzy tradycyjnymi usługami finansowymi a kryptowalutami.

Wyspa Blockchain

Jak widać, Malta staje się „wyspą blockchain”. Jak twierdzą organizatorzy ICCO była naturalnym wyborem na główną siedzibę Palladium.

W inauguracji projektu udział wzięli m.in. premier Joseph Muscat, sekretarz stanu ds. usług finansowych Silvio Schembri i prezes MFSA Joseph Cuschieri. Prof. Catalfamo pochwalił rząd maltański za to, że jest liderem w zakresie regulacji technologii Blockchain. Dodał także, że ICCO będzie jego zdaniem jedną z najbardziej unikalnych możliwości inwestycyjnych w świecie Blockchain.

Palladium jest także partnerem Unikrn i Bittrex, pierwszej amerykańskiej giełdy kryptowalut. Jak powiedział Bill Shihara, dyrektor generalny Bittrex, jego firma jest zaangażowana w rozwój Blockchain i wspieranie projektów, które podkreślają korzyści z niego płynące.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here