Conotoxia

IC Markets– informacje o brokerze

Logo IC MarketsIC Markets jest brokerem z z Australii. Powstał w 2007 roku i od samego początku oferuje swoje usługi w modelu ECN. Podlega regulacjom W Australii przez Australian Securities and Investments Commission (ASIC). Broker chwali się błyskawiczną egzekucją zleceń. Zarówno scalperzy, daytraderzy jak i handlujący automatom EA znajdą tutaj coś dla siebie. Wszystkie typy kont to ECN, jak twierdzi broker, jego klienci mają bezpośredni dostęp do cen na rynku międzybankowym, co przekłada się na wysoką płynność i ultra szybką realizacją zleceń bez opóźnień.

Warunki transakcyjne oraz oferta

IC Markets oferuje fachowe wsparcie w wielu językach, niestety brakuje polskiego. Handel odbywa się na jednym z trzech rodzajów kont – Standard, TrueECN, cTrader. Konro True ECN oferuje jedne z najniższych dostępnych spreadów. Średni spread  na EUR / USD wynosi 0,1 pipsa, do tego trzeba doliczyć prowizję w wysokości 3,50 USD za lot płatna od strony.  IC Markets True ECN jest świetnym środowiskiem dla jedno sesyjnych traderów, skalperów i doradców ekspertów. Serwery MetaTrader 4 i 5 True ECN znajdują się w centrum danych Equinix NY4 w Nowym Jorku, dzięki czemu eliminowane jest niepotrzebne opóźnienie.

Broker regulowany przez IC Markets jest regulowany przez ASIC
Minimalny depozyt 200 USD
Rodzaje kont Standard, True ECN, cTrader
Waluta depozytu USD, EUR, GBP
Maksymalna dźwignia 1:500
Minimalna wartość transakcji 0,01
Hedging Tak
Scalping Tak
Dostępne Instrumenty CFD na waluty, towary, metale szlachetne, indeksy
Wpłaty karty płatnicze, Moneybookers, bank transfer, Webmoney, Bpay, broker to broker transfer, China Union Pay, Neteller, FasaPay
Wypłaty karty płatnicze, Moneybookers, bank transfer, Webmoney, Bpay, broker to broker transfer, China Union Pay, Neteller, FasaPay

Źródło: IC Markets

Platforma transakcyja oferowana przez IC Markets

IC Markets ma w swojej ofercie dwie platformy. Pierwsza z nich to standardowe, znane traderom oprogramowanie – MetaTrader 4/5 (MT4) autorstwa MetaQuotes. Platforma zapewnia nie tylko znane i niezawodne środowisko, która umożliwia klientom łatwy handel, oprócz tego mogą oni korzystać z dostępu do szerokiej gamy rynków i produktów.
Drugą platformą  oferowaną przez IC Markets jest cTrader. jest ona polecana dla bardziej zaawansowanych graczy. Handlując poprzez cTrader klienci mają dostęp do jeszcze niższej prowizji niż w przypadku rachunku True ENC, który jest dedykowany pod MT4 i MT5. Platforma cTrader łączy szybkość platformy transakcyjnej ECN z płynnością wielu banków w środowisku IC Markets True ECN, zapewniając klientom najlepsze rozwiązanie handlowe. Platforma cTrader IC Markets zapewnia dostęp do głębokiej płynności w 64 parach walutowych oraz 16 głównych indeksach akcyjnych.

Dodatkowo obie platformy występują w wersjach mobilnych, co umożliwia dostęp do notowań w praktycznie w każdym miejscu i każdej chwili.

Opinie w Internecie

Podziel się opinią o brokerze na forum.comparic.pl – wątek o IC Markets

Podsumowanie

IC Markets jest jednym z większych graczy na rynku azjatyckim. Często wybierają go także gracze z Europy, z racji regulacji. Mogą oni tam otworzyć rachunek z dźwignią nawet 1:500, co aktualnie nie jest możliwe u brokerów europejskich. Minusem jest na pewno brak polskiej obsługi jednak w dzisiejszych czasach nie jest to duża przeszkoda. Gracze z pewnym doświadczeniem powinni bez problemu sobie poradzić.