Naga MarketsUS-COMPUTER-COMPANY-IBM-FILESPo zakończeniu czwartkowej sesji na Wall Street wyniki za IV kwartał opublikowała jedna z legend sektora IT. Spółce IBM udało się pokonać rynkowe oczekiwania w kwestii wysokości zysku netto oraz przychodów, czemu towarzyszyła również pozytywna rewizja prognoza za kolejne miesiące. W efekcie rosną szanse na wybicie najbliższej strefy oporu.


Notowania koncernu od niemal roku systematycznie poruszają się na północ. Patrząc z perspektywy ostatnich dwóch miesięcy doszło do odbicia od poziomu 153,70 USD i od tego momentu respektowany jest kanał wzrostowy. W ostatnim czasie jednakże momentum strony popytowej wytraciło na sile – byki dwukrotnie atakowały opór wypadający przy 170 USD. W tym momencie scenariuszem bazowym jest ponowny re-test tej strefy, gdyż jest respektowane dolne ograniczenie krótkoterminowej konsolidacji oraz linia trendu wzrostowego.

W przypadku wybicia najbliższej strefy podażowej powinniśmy zobaczyć śmielszy ruch w stronę szczytów z 2015 roku, które wypadają przy poziomie 176,25 USD. Jeśli jednak próby ataku ze strony popytu ponownie zakończą się nie powodzeniem, najprawdopodobniej wytworzy się formacja potrójnego szczytu, co wspierałoby scenariusz zakładający większą korektę – potencjalnie w kierunku 158 USD, czyli w okolicy 200-dniowej średniej kroczącej (kolor czarny).

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

mgb53ro_wmogl3ngagax_1484867624199ibmIBM w IV kwartale wypracował skorygowany zysk netto na jedną akcję (EPS) równy 5,01 USD. Jest to wynik zarówno lepszy w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku (4,84 USD) oraz oczekiwań Wall Street (4,88 USD). Ponadto przychody wypadły na poziomie 21,77 mld USD, podczas gdy konsensus celował w wynik na poziomie 21,63 USD. Co więcej, spółka zasygnalizowała, iż wskaźnik EPS za cały 2017 rok powinien wynieść co najmniej 13,80 USD, podczas gdy analitycy spodziewają się wyniku na poziomie 13,74 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here