Naga MarketsNajwiększy bank w Nowej Zelandii, ANZ wraz z partnerem technologicznym IBM, z powodzeniem opracował rozwiązanie bazujące na blockchain, które będzie służyć jako “single source of truth” (jedyne źródło prawdy) dla firm ubezpieczeniowych i brokerów.

Australijsko-nowozelandzka grupa bankowa (ANZ) z sukcesem przeprowadziła dowód słuszności koncepcji (proof of concept) z wykorzystaniem technologii blockchain, by usprawnić przekazywanie danych przy szybszym i bardziej przejrzystym rozliczaniu płatności pomiędzy brokerami i ubezpieczycielami w branży ubezpieczeniowej.

Rozwiązanie opracowane wspólnie z głównym ubezpieczycielem Nowej Zelandii, firmą Suncorp, miało na celu poprawę istniejących nieefektywności skomplikowanego procesu uzgadniania, w ramach którego indywidualne płatności na rzecz firmy ubezpieczeniowej są dokonywane za pośrednictwem brokera, który sprzedał produkt ubezpieczeniowy.

“Uzgadnianie informacji o polisach i płatnościach składek dokonywane przez brokera i ubezpieczyciela w imieniu klientów jest powolnym i bolesnym procesem” – wyjaśnia dyrektor wykonawczy ANZ Paul Goodwin.

Korzystając z Hyperledger Fabric, korporacyjnego oprogramowania blockchain od IBM, proof-of-concept z powodzeniem zademonstrował zastosowanie zdecentralizowanej technologii w trzech obszarach, zgodnie z białą księgą (white paper) opublikowaną przez bank.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dyrektor zarządzający IBM Nowej Zelandii Mike Smith dodał:
“Rezultatem jest interoperacyjna sieć, która może nie tylko obniżyć koszty polis i poprawić obsługę klienta, ale także zbudować fundament dla wprowadzenia innych przełomowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja”.

“Doświadczenie w prowadzeniu rozproszonego rozwiązania w zakresie księgi rachunkowej w Nowej Zelandii, biorąc pod uwagę nowe narzędzia problemów naszych klientów, pozwoliło nam uzyskać wgląd w ten proces” – czytamy w white paper ANZ.

Co więcej, rozwiązanie blockchain zintegrowało również zautomatyzowany proces płatności, dostarczany przez ANZ, w celu umożliwienia bezpośrednich płatności masowych, które w sposób niezmienny są rejestrowane i śledzone w głównej księdze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here