Naga Marketsnapis blockchain na tle plastrów mioduIBM ogłosił uruchomienie sieci blockchain w swoim centrum danych zlokalizowanym w Melbourne. Pozwoli ona klientom na uruchamianie aplikacji w firmowej chmurze. Spółka od dawna interesuje się technologią blockchain. Od zeszłego roku współpracuje z australijskimi organizacjami rządowymi w celu opracowania rozwiązań wykorzystujących łańcuch blokowy. Nowa platforma jest tylko jednym z przykładów działań IBM.

IBM i blockchain w Australii

Platforma IBM została zbudowana w oparciu o Hyperledger Fabric. Jest to projekt, którego celem jest udoskonalenie wykorzystania technologii blockchain w różnych branżach, został założony przez Fundację Linux.

IBM ma zamiar otworzyć nowe centrum danych w Sydney do końca marca, to kolejna placówka po Tokio, Londynie, Dallas, Sao Paulo i Toronto. Szef zespołu blockchain powiedział w wywiadzie, że drugie centrum w Australii pozwoli na szerszą dostępność technologii oraz zmniejszy opóźnienia w przesyle informacji.

Dodatkowo, wraz z ustanowieniem fizycznej infrastruktury, dane klientów nie będą musiały przekraczać granic i zapewniłyby bezpieczeństwo regulowanym aplikacjom w usługach rządowych i finansowych. Colchester powiedział: “Projekty klientów wdrażających aplikacje blockchain osiągnęły dojrzałość, która wymaga przechowywania danych w Australii”. Dodał, że blockchain jest szeroko stosowany i “dość aktywny” we wszystkich branżach w tym kraju.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

IBM rozwija blockchain na wielu frontach

IBM aktywnie rozszerza swoje wykorzystanie technologii blockchain. 31 stycznia spółka zakończyła próby oparte na blockchain, w ramach których wysłano 108 tysięcy mandarynek z Chin do Singapuru. Technologia ta zmniejszyła nakłady pracy i koszty wysyłki.

W zeszłym roku spółka nawiązała współpracę z amerykańskim rządem w celu stworzenia kryptowaluty opartej o wartość dolara. Miałaby pełnić podobną rolę co kontrowersyjny Tether. Na razie nie są jednak znane dalsze szczegóły dotyczące tej inicjatywy. Ponadto IBM i członkowie kongresowego Klubu Blockchain dyskutowali o wykorzystaniu sieci bloków w systemach identyfikacji osób, płatnościach i łańcuchach dostaw.

8 lutego IBM ogłosił, że rozpoczęto projekt wykorzystujący blockchain i Internet of Things (IoT) do walki z suszą w Kalifornii. IBM Research i dostawca technologii czujników SweetSense nawiązał współpracę z University of Colorado Boulder i organizacją non-profit Freshwater Trust, aby używać blockchain i IoT do zarządzania wykorzystaniem wód podziemnych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here