Naga MarketsChociaż IBM (International Business Machines Corp.) opublikował wyniki za drugi kwartał 2019 roku lepsze od oczekiwań analityków z Wall Street, to akcje spółki traciły w środę, kontynuując spadki również w czwartkowym pre-markecie przed oficjalnym otwarciem rynku. W tym tygodniu jednak spółka testowała najwyższe poziomy od kwietnia, powyżej 144 dolarów.


Zysk netto IBM 2,5 miliarda dolarów, 2,81 dolara na akcję

IBM raportował zysk netto na poziomie 2,5 mld USD w II kw. b.r., co przekłada się na 2,81 USD zysku na akcję. W porównaniu z prognozami analityków był to rezultat o 100 mln USD lepszy. Przychody spółki spadały jednak w skali rok do roku o niespełna jeden miliard dolarów.

“W drugim kwartale nadal rozwijaliśmy się w obszarach działalności o wysokiej wartości, kierując się wysoką wydajnością w segmencie oprogramowania w chmurze i kognitywnego”, powiedział dyrektor generalny IBM Ginni Rometty w oświadczeniu.

Więcej na temat wyników IBM w programie Today in USA prowadzonym przez Bogusza Kasowskiego

W związku ze spadkami sprzedaży akcje IBM traciły w wydłużonych godzinach sesji środowej (after-market) oraz w czwartkowym (pre-markecie). Na wykresie dziennym widać jednak, że IBM nadal utrzymuje się w okolicach 142 dolarów za akcję, czyli na wysokości maksimów z przełomu kwietnia i maja.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here