Naga MarketsIBM planuje zwolnienie 10 tysięcy pracowników w EuropieIBM planuje zwolnić około 10 tysięcy pracowników w Europie, aby obniżyć koszty przed podziałem na dwie firmy. Redukcja etatów ma objąć około 20 proc. europejskich pracowników, w tym także z Polski. Akcje IBM urosły w tym tygodniu o ponad 6 proc.

  • IBM ogłosił redukcję zatrudnienia w Europie na początku listopada
  • Firma rozwija platformę chmury hybrydowej
  • Notowania spółki rosną w tym tygodniu najmocniej od kwietnia

IBM planuje cięcia etatów

Według relacji Bloomberga, który powołuje się na anonimowe źródła, najwięcej zwolnień dotknie pracowników z Wielkiej Brytanii i Niemiec, a także z Polski, Słowacji, Włoch i Belgii. W zeszłym roku IBM zatrudniał około 352 tysiące pracowników.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Bloomberg poinformował, że IBM ogłosił redukcję zatrudnienia w Europie na początku listopada podczas spotkania z europejskimi związkami pracowniczymi, według przedstawiciela związku, który został poinformowany na spotkaniu.

– Podejmujemy działania strukturalne, aby uprościć i usprawnić naszą działalność. Oczekujemy, że czwarty kwartał wpłynie na nasze wyniki operacyjne w wysokości około 2,3 miliarda dolarów – powiedział James Kavanaugh, dyrektor finansowy IBM, podczas październikowej rozmowy telefonicznej o wynikach firmy za trzeci kwartał.

– Nasze decyzje kadrowe są podejmowane tak, aby zapewnić naszym klientom najlepsze wsparcie w adopcji otwartej platformy chmury hybrydowej i potencjału sztucznej inteligencji. Kontynuujemy również znaczne inwestycje w szkolenia i rozwój umiejętności pracowników IBM, aby jak najlepiej sprostać potrzebom naszych klientów – powiedziała rzeczniczka IBM w oświadczeniu dla Bloomberga

W zeszłym miesiącu IBM ogłosił, że dzieli 109-letnią firmę, aby lepiej skoncentrować się na biznesie chmury hybrydowej, którą postrzega jako szansę rynkową wartą 1 bilion dolarów.

Akcje IBM zyskują najmocniej od kwietnia

Notowania IBM zyskują w tym tygodniu 6,21 proc. i jest to na razie największy wzrost od kwietnia. Jednakże, do końca tygodnia handlowego pozostała jeszcze jedna sesja amerykańska.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

W przypadku kontynuacji wzrostów, najbliższy kluczowy opór znajduje się w okolicach poziomu 130 USD za akcję. Nieco ponad nim przebiega także 100-okresowa średnia z wykresu tygodniowego, która może ponownie sprawdzić się jako opór dynamiczny.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here