Naga MarketsIBM został w tyle za swoimi największymi konkurentami, a część inwestorów zniecierpliwiona postępami transformacji modelu biznesowego spółki zdecydowała się sprzedać swoje udziały. Niemniej koncern posiada duży potencjał, gdyż wciąż jest to jeden z największych graczy w branży komputerowej. Warto śledzić rozwój technologii blockchain, która może za jakiś czas przywrócić blask spółce. 


Po tym jak w marcu ceny akcji IBM wspięły się do najwyższych poziomów od października 2014 roku, mamy do czynienia z konsekwentnym ruchem spadkowym. Siłę strony podażowej podkreślają opadające średnie kroczące (tutaj, 50-, 75- oraz 150-okresowe). Jak na razie tąpnięcie zostało zatrzymane przy poziomie 140 USD.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Ponadto doszło do przebicia poprzedniego szczytu w sekwencji spadkowej, co może dawać nadzieje na większą korektę, potencjalnie w stronę średnich kroczących (najbliższa przy 147 USD), czy też  linii dotychczasowego trendu (149 USD). Niemniej wcześniej należy poczekać na ewentualny re-test poziomu 143,50 USD, który mógłby potwierdzić rosnące apetyty byków.

Domy maklerskie są dosyć ostrożnie nastawione do perspektyw rozwoju IBM, ale wdać pewne symptomy optymizmu. Na 27 rekomendacji 6 to “kupuj”, 17 to “trzymaj”, a 4 to “sprzedaj”. Z kolei średnia cena docelowa prognoz dla akcji spółki wynosi prawie 162 USD, co daje im ponad 12% potencjału wzrostowego względem bieżącej wyceny rynkowej.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here