Naga MarketsLiczba patentów dot. technologii blockchain, które posiada IBM, wzrosła o 300 proc. w ciągu niespełna roku. Tym samym firma ma najwięcej tego typu praw w całych USA. Pokazuje to ogromne zainteresowanie tą dziedziną w świecie korporacji.

Dziś IBM posiada około 108 patentów związanych z blockchainem, co oznacza wzrost o ponad 300 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Inne marki, które interesują się siecią bloków, to Bank of America (53 patenty), MasterCard (43) i Intel z 35 patentami.

Zgodnie z dokumentami opublikowanymi przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, IBM prowadzi dziś badania dot. bezpieczeństwa sieci przy użyciu technologii opartej na blockchain:

“Niski [poziom] bezpieczeństwa może pozwolić na otwarty dostęp do dzienników zdarzeń, podczas gdy wysoki [poziom] bezpieczeństwa może znacząco ograniczyć dostęp do dzienników zdarzeń. Ochrona monitorowanego systemu przed hakerami uzyskującymi dostęp do zmiany dzienników zdarzeń może wymagać nowego typu konfiguracji zabezpieczeń.”

Mówienie jednak, że IBM wkracza dziś w dziedzinę technologii blockchain, jest niedopowiedzeniem. Firma już od dłuższego czasu wydaje na to znaczne środki.

IBM stawia na blockchain

Firma wydaje rocznie około 160 milionów dolarów na projekty blockchain. W 2018 r. IBM został wybrany przez rząd Australii jako główny partner technologiczny na najbliższe 5 lat. Mówimy tu o transakcji o wartości 740 milionów USD i która obejmowała usługi technologiczne obejmujące technologie blockchain i inne rozwiązania automatyzacyjne.

W marcu tego roku firma ogłosiła uruchomienie swojego Blockchain World Wire. Jest to globalna sieć płatności w czasie rzeczywistym przeznaczona dla regulowanych instytucji finansowych. Uruchomiono ją w 72 krajach.

Nie tylko IBM…

Jak wspomniano powyżej, MasterCard również mocno inwestuje w sieć bloków. Pracuje m.in. nad kwestiami prędkości zawierania kryptowalutowych transakcji.

Z kolei w kwietniu Nike Inc., jeden z wiodących i najpopularniejszych producentów obuwia na świecie, złożył aplikację o znak towarowy i usługę, której celem jest ochrona marki „Cryptokicks”.

Jak widać, duże firmy coraz częściej stawiają na blockchain, co pokazuje, jak umacniają się fundamenty tego nowego rynku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here