Naga MarketsIBM_logo_inInternational Business Machines (IBM) poinformowało we wtorek, 31 marca, że zainwestuje w przeciągu czterech kolejnych lat ponad 3 miliardy dolarów w nową usługę opartą na chmurze. Dzięki niej mniejsi producenci uzyskają dostęp do know-how, patentów oraz rozwiązań technologicznych pozwalających tworzyć im własne urządzenia.


Najgorszy rok w historii komputerowego giganta

Wyniki IBM na giełdzie w minionym roku były jednym z najgorszych w historii. Kilkunastoprocentowe osunięcie spowodowane dynamicznymi zmianami rynkowymi oraz złym zarządzaniem doprowadziły do sporych zmian w strukturach przedsiębiorstwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
W momencie gdy usługi w chmurze zaczęły zyskiwać sobie na popularności, a użytkownicy coraz częściej korzystać z wirtualnego sprzętu, IBM chciał realizować strategie sprawdzające się we wcześniejszej epoce.  Doprowadziło to ostatecznie do silnego osunięcia cen akcji (luka wielkości 10USD) i wejścia w konsolidację trwającą od końca października 2014.

INWESTUJ W AKCJE IBM I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Ktoś poszedł jednak wreszcie po rozum do głowy i postanowił zainwestować w usługę, która może całkowicie odmienić oblicze firmy oraz poprawić jej sytuację rynkową. Rozbudowana chmura informacyjna ma zawierać dane dotyczące instrukcji budowy sensorów, podzespołów do sprzętu elektronicznego (w tym RTV i AGD), skierowane do mniejszych producentów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wytwórca będzie mógł szybko dostosowywać się do zmieniających warunków rynkowych oraz posiadać bardziej elastyczną ofertę. Sam IBM chce natomiast dzięki temu powoli odchodzić od standardowych rozwiązań hardware’owych na rzecz chmur. Do końca 2018 przychody z nowej usługi mają wynieść 40 miliardów dolarów rocznie, przekładając się na 50% całego zysku potentata w tym okresie.

Nowa inwestycja pozwoli na wybicie z konsolidacji?

Przyglądając się wykresom IBM widzimy, że notowania po osiągnięciu rekordowego poziomu w okolicach 220USD/akcja stopniowo opadały w 2014 roku w związku z informacjami o pogorszających się wynikach sprzedaży.

Zamieszanie związane z obsadą stanowisk wykonawczych doprowadziło do powstania dziesięciodolarowej luki i wejścia w trwającą od 20 października 2014 konsolidację (w zakresie 150-165USD).

IBM pokona górne ograniczenie konsolidacji?
IBM pokona górne ograniczenie konsolidacji?

Dzisiejsza informacja na pewno zwiększy apetyt inwestorów na akcje IBM przed otwarciem sesji w USA – w najbliższym czasie warto zainteresować się spółką i czekać na ewentualne wybicie z konsolidacji. Jeżeli po takim czasie zostanie pokonana, pociągnie to za sobą dalsze wzrosty. Pierwszy cel w okolicach 170USD (dół luki cenowej).

SPRAWDŹ WCZEŚNIEJSZE ANALIZY SPÓŁEK Z USA

Co mówią wskaźniki techniczne?

RSI, MACD oraz inne popularne wskaźniki/oscylatory wspierają pogląd zachęcający do zakupu akcji IBM:

Wskaźniki i średnie kroczące rekomendują BUY | Źródło: Investing.com
Wskaźniki i średnie kroczące rekomendują BUY | Źródło: Investing.com

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Google oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here