Naga MarketsCLS, jeden z największych na świecie dostawców usług dla instytucjonalnego rynku Forex, przy współpracy ze spółką IBM oraz dziewięcioma instytucjami bankowymi – w tym Citigroup oraz Barclays – poinformował o rozpoczęciu testów platformy mającej umożliwić dostęp do aplikacji wykorzystujących technologię blockchain.


LedgerConnect – App Store dla „dużych” chłopców

Platforma o nazwie LedgerConnect, będzie oferować aplikacje i usługi świadczone przez różnych dostawców w takich obszarach, jak kontrola zgodności z przepisami klienta, kontrola sankcji i zarządzanie zabezpieczeniami, skierowana będzie więc głównie do tak zwanych „dużych ryb” ze świata szeroko pojętych finansów.

LedgerConnect, który opiera się na modelu podobnym do konsumenckiego sklepu z aplikacjami, ma na celu ułatwienie firmom finansowym korzystania z oprogramowania opartego na blockchain, a także obniżenie kosztów jego użytkowania. Blockchain, który dał się poznać jako system stojący za kryptowalutą Bitcoin, jest wspólną księgą transakcji prowadzoną przez sieć komputerów, a nie scentralizowany organ. Banki i inne instytucje finansowe inwestują miliony dolarów w rozwój technologii, która ich zdaniem może pomóc w obniżeniu kosztów i uproszczeniu codziennych procesów transakcyjnych.

Podczas gdy banki testują wiele aplikacji opartych na łańcuchach bloków, niewiele z nich weszło do powszechnego użytku. CLS i IBM mają jednak nadzieję, że LedgerConnect pomoże przyspieszyć adopcję, ułatwiając firmom finansowym dostęp do oprogramowania opartego na blokach.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy “romans” IBM z rynkiem kryptowalut. Firma już jakiś czas temu ogłaszała chęć stworzenia własnego tokenu powiązanego z dolarem amerykańskim.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Efekt synergii – podział kosztów i czasu pracy

Banki uczciwie przyznają, że próba samodzielnego stworzenia innowacyjnych rozwiązań okazuje się zbyt czaso- oraz kosztochłonna. W efekcie tego instytucje postanowiły wykorzystać efekt synergii tworząc wspólną platformę prowadzoną przez dostawcę doskonale znającego struktury rynku (CLS) ma zapewnić, że aplikacje dostarczane przez niezależnych deweloperów będą spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz oferowały szereg nowych funkcjonalności.

CLS rozlicza ponad 5 bilionów dolarów zleceń płatniczych dziennie, a wśród klientów znajduje się wiele największych instytucji finansowych na świecie, takich jak Barclays i Citi. “Barclays bierze udział w testach LedgerConnect, dzięki czemu możemy zdobyć zrozumienie i doświadczenie w zakresie nowej sieci dla aplikacji typu blockchain – a także przetestować niektóre przypadki zastosowania technologii”, powiedział Lee Braine z głównego biura technologicznego banku inwestycyjnego Barclays.

Po przetestowaniu platformy i pod warunkiem istnienia wystarczającego popytu rynkowego CLS i IBM mają nadzieję, że będzie ona szeroko dostępna w branży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here