Naga MarketsCzy doczekamy się KryptoDolara? IBM prowadzi prace nad stabilną kryptowalutą, która ma być powiązana z istniejącą walutą fiducjarną wspieraną przez rząd.


Idea stabilnej kryptowaluty nie jest nowa. W mediach pojawiały się m.in. pogłoski o projektowaniu FEDCoina – czy na drugiej półkuli – KryptoRubla.

KryptoDolar

Roboczo określa się walutę jako “Stronghold USD”. Ma być ona wspierana przez depozyty dolarowe trzymane w amerykańskich kasach Federalnego Ubezpieczenia Depozytów – dowiadujemy się od samego IBM. Sama idea projektu ma na celu zbadanie sposobów pomagania bankom i innym instytucjom finansowym w dokonywaniu płatności w sposób szybszy i bezpieczniejszy.

IBM potwierdza także, że projekt ma być oparty na platformie Stellar.

Co z Tether?

Projekt może budzić kontrowersje. A to z powodu tego, jakie sprzeczne emocje wzbudził wcześniej Tether, która do pseudokryptowaluta była oskarżana o wykorzystywanie jej do sztucznego podwyższenia ceny bitcoina podczas zeszłorocznej bańki.

Tether budzi także kontrowersje w świecie kryptowalut z innego powodu. Istnieją obawy, że Tether Limited, firma stojąca za monetą, nie ma wystarczającej liczby dolarów, aby zabezpieczyć istniejącą liczbę tokenów, które są w obiegu.

IBM eksperymentuje z siecią bloków

Na początku tego roku IBM nawiązał współpracę z Veridium, organizacją zajmującą się rozwojem technologii ekologicznych. Celem kooperacji jest zamiana kredytów węglowych – zbywalnych instrumenty mających na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych – na tokeny cyfrowe. Firma pracuje także nad wykorzystaniem tokenów, które miałyby umożliwić szybsze płatności między konsorcjami banków.

Temat narodowej kryptowaluty nie jest zaś nowy. Tego typu token wypuściła choćby Wenezuela (cyfrowa moneta Petro). W planach mają Wyspy Marshalla czy Estonia, co pewien czas wraca temat KryptoRubla i FEDCoina. Nie do końca znane są dalsze losy polskiego dPLN.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Jak zrobić krypto powiązane z USD?
    To proste.
    Otwierasz excela, i w dowolną komórkę wpisujesz liczbę. Posyłasz tą tabelkę do jakiegoś państwa.
    Potem wysyłasz armię, aby odebrała dobra, odpowiadające wartości wpisanej do tabelki.
    Przykład: AKT447, dawanie demokracji libii, irakowi itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here