Naga MarketsPodczas wczorajszego zamkniętego spotkania pracowników IBM i członków kongresowego Klubu Blockchain USA dyskutowano o wykorzystaniu technologii sieci bloków w systemach ID, płatnościach i łańcuchach dostaw.


Niedawno firma IBM opublikowała raport zatytułowany “Wpływ Blockchain na rząd: wgląd na identyfikację, płatności i łańcuch dostaw”. Dokument był opracowany we współpracy z kongresowym zespołem zajmującym się rozproszoną technologią.

Dyskusje przy okrągłym stole

Raport podsumowuje serię dyskusji przy okrągłym stole między Jaredem Polisem (autorem ustawy, która proponuje zniesienie podatków od zysku na kryptowalutach poniżej 600 USD), Davidem Schweikertem, Thomasem Hardjono, dyrektorem technicznym w Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Jerry’m Cuomo, wiceprezesem ds. Technologii Blockchain i CTO w IBM.

IBM i MIT odbyły jak na razie trzy spotkania z członkami Kongresu, dyskutując o potrzebie rządowego finansowania innowacyjnych technologii i piaskownicy regulacyjnej, w której państwo byłoby w stanie przetestować różne rozwiązania, zanim zostaną wprowadzone na rynek.

Jak powiedział Cuomo podczas konferencji prasowej, eksperci mogliby badać technologię “cały dzień”, ale ostatecznie musi ona zostać udostępniona obywatelom. Podkreślił, że “nadszedł czas, aby [USA] zaczęło działać” w sprawie jej integracji w codziennym życiu. “Blockchain jest gotowy na rząd, przygotujmy rząd na Blockchain” – dodał.

Polis, który wcześniej zaproponował, aby Colorado stał się “narodowym centrum innowacji Blockchain w biznesie i rządzie”, powiedział, że państwo dopiero zaczyna widzieć “szansę [w tej] technologii”, która wykracza poza świat kryptowalut i tokenów. Podkreślił znaczenie stworzenia najlepszych ram prawnych dla innowacji i wdrożenia łańcuchów bloków, które mogłyby znacznie poprawić jakość życia Amerykanów. Polis dodał również, że sieć może poprawić stan “prawdziwego braku zaufania do scentralizowanych instytucji”. Wspomniał także o znaczeniu odpowiedniego opodatkowania kryptowalut. “Chcemy mieć pewność, że osoby korzystające z kryptowalut nie będą płacić podatków za kupno filiżanki kawy lub czasopisma” – powiedział.

Schweikert – który wcześniej wezwał Internal Revenue Service (IRS) do wyjaśnienia podatków kryptowalutowych – powiedział, że to medycyna i projekty społeczne będą najbardziej korzystały z rozwiązań Blockchain. Zauważył jednak, że należy opracować specjalne standardy szyfrowania w celu ochrony danych. Ten cel realizowany powinien być przez partnerstwo z wieloma instytucjami, takimi jak MIT i Narodowy Instytut Standardów i Technologii (NIST).

Wcześniej kongresman Tom Emmer, ogłosił, że przedstawi trzy projekty ustaw wspierających rozwój technologii Blockchain i kryptowalut, a także ustanowi bezpieczną przystań dla podatników z “rozwidlonymi” zasobami cyfrowymi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here