Naga Markets

Jak donosi niemiecki oddział Cointelegraph, Hypothekarbank Lenzburg został pierwszym bankiem w Szwajcarii, który oferuje konta korporacyjne firmom z branży blockchain i kryptowalutowej. To kolejna duża szwajcarska instytucja, która weszła w świat kryptowalut. Od zeszłego roku Falcon Private Bank oferuje klientom zarządzanie portfelem kryptowalutowym.

CEO Hypothekarbank Lenzburg Marianne Wildi potwierdziła, że jest to pierwszy bank, który otworzył konta firmowe dla spółek z branży krypto i pochodnych. „Jako bank zainteresowany nowymi technologiami, ze strategią wspierającą współpracę na polu technologii finansowej, nawiązanie kontaktu z młodym sektorem spółek blockchainowych i kryptowalutowych jest kwestią naszej wiarygodności” – skomentowała Wildi.

CEO Hypothekarbank Lenzburg zwróciła uwagę na fakt, że bank jest świadomy problemu prania brudnych pieniędzy przez spółki kryptowalutowe oraz startupy tworzące ICO. Bank przekalkulował ryzyko związane z tym czynnikiem, poinformował, że będzie działał w pełni z regulacjami szwajcarskiego FINMA przed rozpoczęciem współpracy z danym startupem.

Według Wildi, Hypothekarbank Lenzburg jest bardzo ostrożny w dobieraniu partnerów do współpracy. Jak na razie zgodził się na otwarcie rachunku firmowego jedynie dwóm startupom kryptowalutowym.

Szwajcaria wraz ze swoim małym bratem – Lichtensteinem – stała się bezpieczną przystanią dla młodych firm z branży kryptowalutowej. Kraje te jednak nie chcą zachęcać do współpracy podejrzanych podmiotów, dzięki czemu legalnie działające tam startupy mogą liczyć na korzystne spojrzenie ze strony inwestorów.

Więcej o wyborze konta bankowego dla swojej firmy przeczytasz tutaj: https://www.mala-firma.pl/ranking-kont-firmowychŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBlok po 22 – 6 czerwca 2018: AUD/JPY, USD/CAD
Następny artykułWenezuelczycy po raz kolejny zwiększają kupno Bitcoina
Przemysław Jarząbek redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Absolwent analityki gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie doskonalił swoje zdolności statystyczne. Od 2014 roku zdobywa szlify na rynku Forex, interesuje się głównie analizą techniczną. Upodobał sobie Ichimoku, swoje zagrania regularnie prezentuje na portalu. Aktualnie pracuje na "nocnej zmianie" - mieszka i pisze z Tajlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here